Urząd Gminy
w Poświętnem


Biblioteka Publiczna
w Poświętnem

Kuratorium Oświaty
w Białymstoku


Ministerstwo Edukacji
 Narodowej


 CEN Białystok

Strona poświęcona
HISTORII PARAFII
W POŚWIĘTNEM

Wrota Podlasia

 


PROJEKTY


"NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ"
 Projekt ten pozwala na realizację podstawy programowej w zakresie wiedzy o filmie i historii kina. Uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego. Projekt zakłada oglądanie wybranych filmów w Sali kinowej. Projekcja poprzedzona jest prelekcją, a po filmie odbywają się warsztaty dla uczniów. Ponadto po każdym filmie są prowadzone zajęcia w szkole wg scenariuszy opracowanych przez organizatorów projektu. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie po raz pierwszy. Bierze w nim udział klasa II a, która raz w miesiącu wyjeżdża do kina Forum w Białymstoku. Organizatorem wyjazdów jest nauczycielka Danuta Kamieńska przy współudziale pani Ewy Łuby – pedagoga szkolnego. Lekcje na godzinach wychowawczych prowadzi pani Ewa Łuba.


Harmonogram wyjazdów.

Data wyjazdu

Tytuł filmu

Opis filmu

17. 10. 2011

Pan od muzyki.

reż. Ch. Barratier

Francja, Szwajcaria 2004,

95 min.

Czarodziejski świat muzyki. Film cieszący się ogromną popularnością we Francji. Historia nauczyciela muzyki, który trafia do szkoły przy zakładzie poprawczym dla chłopców. Czy resocjalizacja jest możliwa?

24. 11. 2011

Tysiąc razy silniejsza.

reż. P. Schildt

Szewcja 2010,

85 min.

Wpływ grupy. Niezwykły przykład kina „młodzieżowego”. Historia klasy, w której chłopcy zdecydowanie dominują nad dziewczynami. Sytuacja zmienia się, gdy do klasy dołącza Saga. Jak wyzwolić nasz potencjał? Jak nie poddawać się grupie?

20. 12. 2011

Klucze do domu.

reż. G. Amelio

Włochy, Francja, Niemcy 2004,

105 min.

Niepełnosprawność. Wnikliwy obraz psychologiczny młodego ojca, który po piętnastu latach wraca, by zaopiekować się chorym synem. Czy niepełnosprawność oznacza wykluczenie?

11. 01. 2012

Czeski sen.

Reż. V. Klusak, F. Remunda

Czechy 2004,

90 min.

Siła reklamy. Przewrotny dokument o zjawisku powszechnej konsumpcji i ślepej wierze w reklamę. Jak stać się świadomym konsumentem i odbiorcą kampanii promocyjnych?

13. 02. 2012

Przytul mnie.

reż. K. Munk

Dania 2010,

80 min.

Niewinny „żart”. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Dziewczyna pada ofiarą brutalnego żartu ze strony innych uczniów. Gdzie jest granica między empatią a jej brakiem, między wygłupem a tragedią?

2. 03. 2012

Fighter – kochaj i walcz.

reż. N. Arthy

Dania 2007,

100 min.

Dialog międzykulturowy. Aisha, nastoletnia muzułmanka, mieszka w Kopenhadze. Każdy dzień jest dla niej próbą pogodzenia tego, co ma do zaoferowania młodej osobie nowoczesne europejskie miasto, z tym, czego oczekują od niej konserwatywni, religijni rodzice.

12. 04. 2012

Paranoid park.

reż. G. Van Sant

Francja, USA 2007,

90 min.

Izolacja. Alex ma kilkanaście lat i jest wielkim fanem deskorolek. Jego rodzice się rozwodzą, on zaś boryka się z typowymi problemami nastolatków. Pewnego dnia przypadek powoduje, że jego życie zmienia się diametralnie. Poruszający siłą muzyki i montażu obraz świata wewnętrznego głównego bohatera.

29. 05. 2012

Cześć, jestem Esther.

reż. C. Randall

Australia 2008,

103 min.

Problemy dojrzewania. Kilkunastoletnia bohaterka wkrótce będzie miała bar micwę, na którą powinna zaprosić znajomych ze szkoły. Obawia się jednak, że nikt nie przyjdzie, ponieważ nie jest lubiana wśród rówieśników. Przezabawna opowieść o dojrzewaniu i odkrywaniu dla siebie świata dorosłych.

13. 06. 2012

Iluzjonista.

reż. S. Chomet

Francja, W. Brytania 2010,

90 min.

Wiara w siebie. Historia starzejącego magika, któremu coraz trudniej znaleźć publiczność w rodzinnym Paryżu. Wyrusza więc w podróż, występując w podrzędnych lokalach i tracąc wiarę w swój zawód. Spotyka jednak kogoś, kto ją w nim z powrotem roznieca.

 
Stronę tworzą uczniowie Gimnazjum w Poświętnem pod kierunkiem p. Wioletty Gołaszewskiej


PLAN LEKCJI

  

 W trakcie realizacji:

  logo_uczen.jpglogo_small.png  logo_supermemo.png

rozwoj.jpg  unia.jpg  logo-sbp.gif
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012Zrealizowane:

bocian.gif  
energia.gif logo.gif  LOGO_az.jpg  logo_english.jpg  nutka.gif  ryby.gif