ARCHIWUM

 


Urząd Gminy
w Poświętnem


Biblioteka Publiczna
w Poświętnem

Kuratorium Oświaty
w Białymstoku


Ministerstwo Edukacji
 Narodowej


 CEN Białystok

Strona poświęcona
HISTORII PARAFII
W POŚWIĘTNEM

Wrota Podlasia

 


ARCHIWUM 

ROK SZKOLNY 2018/2019


Wakacje
Mamy wakacje, czas odpoczynku. Pamiętajmy o bezpieczeństwie. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku”. LINK
Do zobaczenia 2 września 2019 roku.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem uroczyście zakończyli kolejny rok szkolny. Po Mszy Świętej w kościele w Poświętnem wszyscy udali się na salę gimnastyczną. Piękne dekoracje, galowe stroje, wprowadzony sztandar, przemówienia Pani Dyrektor Bożeny Brzozowskiej, Pana Wójta Witolda Łapińskiego, księdza Proboszcza Andrzeja Borkowskiego, przewodniczącej Rady Rodziców Katarzyny Pietryńczak, stypendia naukowe, świadectwa z czerwonym paskiem,listy gratulacyjne, nagrody i dyplomy oznaczały tylko jedno. Koniec roku szkolnego.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości. - ZDJĘCIA cz.1, cz2
Szczególne podziękowania składamy Panu Wójtowi za ufundowane Stypendia Naukowe. Wiemy, że zaangażowanie w naukę może być wzorem dla rówieśników, a dla nas pewnością o godnym reprezentowaniu szkoły i gminy w przyszłości.
Dziękujemy

Były również łzy. Pożegnaliśmy wspaniałe nauczycielki: Panią Jolantę Godlewską, Panią Jolantę Kamińską, Panią Grażynę Żochowską. Życzymy Paniom wiele odwagi i siły podczas zmagania z codziennością. Porywania się na nieosiągalne cele i sięgania po zmiany! Niech życie stanie się pełne zrealizowanych planów i nowych marzeń.
Więcej informacji znajdziecie na stronie gminy - LINK

Pożegnanie absolwentów
18 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Uczniowie klas młodszych otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
Na szczególną uwagę zasłużyły piłkarki, które reprezentowały województwo podlaskie na szczeblu ogólnopolskim oraz uczestnicy programu "Być jak Ignacy", którzy znaleźli się w gronie Laureatów konkursu ogólnopolskiego (1 miejsce w województwie podlaskim). Dzięki nim nasza szkoła zdobyła tytuł "Naukowej Szkoły". Serdecznie gratulujemy
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - FOTORELACJA

Dyskoteka pożegnalna
13 czerwca rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum i klasy 8 wspólnie z wychowawcami zorganizowali pożegnalną dyskotekę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.- ZDJĘCIA

Zakończenie roku szkolnego
19 czerwca 2019r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
godz. 8:00 - msza św. w kościele parafialnym w Poświętnem
godz. 9:00 - spotkanie w szkole
Autokary - przywożenie, odwożenie .

Spotkanie z dinozaurami
Dnia 13 czerwca Dzieci z klas 0a, 0b, I, II i III uczestniczyły w wycieczce Do Parku Dinozaurów w Jurowcach oraz Parku Morza- Lądy – Oceany w Dorożkach. Najpierw przemierzyliśmy ścieżkę edukacyjną po okiem przewodnika poznając różne okazy dinozaurów. Potem był czas na pamiątki. W dalszej części programu wstąpiliśmy do Mc Donalda na mały posiłek. Ostatnim i najdłuższym punktem naszej wyprawy był Park „Morza- Lądy- Oceany”. Zwiedzaliśmy Muzeum Morskie z eksponatami i terrariami, były zajęcia z zakresu historii, prezentacja żywych raków, krabów, żółwi oraz ślimaków, skrzynia pirata i Pirat (chrzest morski),karmienie złotych rybek, zwiedzanie kutra rybackiego, ścieżka edukacyjna w oparciu o eksponaty figur zwierząt morskich . Poza tym dmuchańce- skakance, park linowy i baseny z rowerkami wodnymi. Na zakończenie każda grupa miała okazję odbyć krótki rejs statkiem, gdzie dzieci były sternikami.
Mimo upalnej pogody wszyscy mieli wyśmienite humory i oddawali się uciechom jakie zaoferowały nam Parki Rozrywki.
ZDJĘCIA

Wychowawcy klas:
J. Godlewska, M. Bagińska- Raczkowska,
B. Topczewska, E. Fiedorek


Sukces na miarę kraju
12 czerwca 2019 roku w siedzibie PGNiG przy ul. Kasprzaka w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie zorganizowanym w ramach programu "Być jak Ignacy". Do konkursu przystąpiło 1300 szkół, z tego 16 zostało Laureatami każdego województwa. Znaleźliśmy się wśród nich, zostaliśmy Laureatami Województwa Podlaskiego.
W tegorocznej edycji uczniowie klas piątych poznali czterech wybitnych naukowców: Jana Szczepanika, Kazimierza Funka, Mariana Rejewskiego i Henryka Magnuskiego.
Zajęcia projektowe wskazały uczniom drogę do poznania fizyki. Zmobilizowały do wyjaśniania zjawisk przyrodniczych, eksperymentowania. Młodzi odkrywcy poszukiwali informacji o naukowcach, korzystali z komputerów, tablicy interaktywnej, poznawali nowe rozwiązania TIK.
Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami ze Słowacji i Czech. Oni również poszukiwali wiadomości na temat naukowców z ich kraju, wykonywali eksperymenty. Wymieniliśmy się zdobytą wiedzą i doświadczeniami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Warszawie. - FOTORELACJA

Opiekun grupy projektowej - Wioletta Gołaszewska


Ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”
Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.
- Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje Bezpieczne Wakacje 2019”
Od 19 czerwca (prace można przygotować wcześniej) w ramach akcji prowadzony będzie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. Moje Bezpieczne Wakacje 2019 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. - LINK

Zapraszamy


Wyróżnienie w konkursie fotograficznym
Uczennice z klasy III b gimnazjum Sylwia Kurzyna oraz Aleksandra Zdrodowska otrzymały wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Odkryj skarby powiatu białostockiego” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku. Dziewczynki zrobiły zdjęcia perełce przyrodniczej naszej gminy, a mianowicie Stawom Pietkowskim. To bardzo cenny przyrodniczo obszar leżący w otulinie Narwi. Oprócz zdjęć musiały krótko opisać fotografowany obiekt. Cieszymy się, że prace naszych uczennic zyskały uznanie jury. Nagrody zostaną wręczone podczas pikniku ekologicznego w Supraślu. Gratulujemy!

Opiekun szkolny Danuta Kamieńska


IV a na wycieczce
Dnia 11.06.2019 r., z inicjatywy rodziców,tradycyjnie już klasa IV a wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśniej „Cyraneczka”. Pani leśnik przybliżyła nam historię legendy o św. Hubercie oraz wyjaśniła, co wspólnego ma Święto Matki Bożej Gromnicznej z... lasem. Następnie udaliśmy się na spacer leśnymi ścieżkami, gdzie czekali na nas rodzice z niespodzianką w postaci ogniska integracyjnego. Pogoda dopisała, dlatego nie zabrakło także lodów. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na zwiedzanie stawów i podziwialiśmy piękno naszej najbliższej przecież okolicy. Dziękujemy oragnizatorom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. - ZDJĘCIA

Magdalena Kućmierowska, wych. kl. IV


Wycieczka do Białegostoku
Dnia 7 czerwca 2019r. dzieci z grupy 3 - 4 latków, wyruszyły wraz z wychowawczynią i opiekunami na wycieczkę do Centrum Rozrywki Fabryki Misia w Białymstoku. Na dzieci czekały karuzele, tory przeszkód, trampoliny, interaktywna podłoga, basen z kulkami, kredowa tablica i wiele innych niespodzianek. W trakcie zabaw, dzieci podzielono na grupy, każda z nich brała udział w kreatywnych warsztatach, chyba najbardziej smakowitych „Miś i fabryka czekolady”. Dzieci poznały historię czekolady i wspólnie stworzyły „bombonierkę”. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości, gdyż była to świetna zabawa połączona z nauką. Chętnie tam pojedziemy tam jeszcze raz.

Wychowawczyni 0c
Urszula Tyszko


Projekt "Nasza Mała Biblioteka"
Uczniowie klasy I przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem realizowali projekt „Nasz Mała Biblioteka”, którego głównym celem było kształtowanie gustów literackich i plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych czytelników. Liderem i koordynatorem projektu jest KUD Sodobnost International ze Słowenii. W czasie projektu pierwszaki poznały sześć książek uhonorowanych nagrodami literackimi: z Polski książki Przemysława Wechterowicza „Jajko czy kura?” i „Proszę mnie przytulić”, za Słowenii książki Petera Svetiny „Magiczny pierścień” oraz Majdy Koren „Ugotuj mi bajkę”, z Estonii Hilli Rand „Biały jak śnieg i Czarny jak węgiel” oraz z Łotwy książkę Martinsa Zutisa „Odkrycie, którego nie było”. Odbyły się też zajęcia warsztatowe prowadzone przez bibliotekarkę GBP w Poświętnem Panią Katarzynę Pietryńczak oraz liczne konkursy, w których braliśmy udział i zdobyliśmy nagrody. Zostaliśmy nagrodzeni w konkurach plastycznych: „Jedenastonożna istota” i „Przepis na bajkę” oraz w konkursach literackich „Wiersz o przytuleniu” i „Zagadki na temat zwierząt”. Oprócz tego dzieci, wspólnie z rodzicami przygotowały maskotkę do wymiany bohaterów literackich (zajączek „Serduszko”), która odwiedza dzieci w innych częściach naszego kraju.
Więcej wiadomości na stronie https://www.facebook.com/naszamalabiblioteka/

Wychowawca:
Bożena Topczewska


Zbliżają się wakacje - Jak postępować, aby były bezpieczne i przyjemne?
Co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, na podwórku, czy podczas zabawy. Odpowiedź na te pytania uczniowie klasy I otrzymali od strażaków JRG w Łapach podczas zajęć, które odbyły się 04.06.2019r. w Sali edukacyjnej „Ognik”.
W czasie zajęć dzieci uczyły się prawidłowego zachowania podczas pożaru w domu i w szkole, bezpiecznej ewakuacji i rozpoznawania znaków ewakuacyjnych, powiadamiania służb ratowniczych oraz utrwaliły numery alarmowe. Poza tym przechodziły tunelem ewakuacyjnym i poznały zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Na zakończenie każdy otrzymał Certyfikat Małego Strażaka.
ZDJĘCIA

Wychowawca:
Bożena Topczewska


Sukces w wojewódzkim konkursie
Kilku uczniów naszej szkoły brało udział w Konkursie Wojewódzkim - "WIELCY POLACY – wybitne osobowości". Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej wybitnej osobowości z Polski lub Podlasia.
Mateusz Bagiński uczeń klasy 7a zajął 2 miejsce w XIV edycji tego konkursu, zaś jego koleżanka z klasy - Oliwia Łapińska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy laureatom
ZDJĘCIA

Wioletta Gołaszewska


Dzień Mamy i Taty w grupie 3 - 4 latków
Maluchy świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 03.06.2019r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, recytatorskie, wokalne i instrumentalne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom laurki, a potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Uroczystość nie mogła zakończyć się inaczej, jak wspólną zabawą dzieci z rodzicami.
FOTORELACJA

Wychowawczyni 0c
Urszula Tyszko


Kolejny sukaces w Judo
Filip Dębicki z klasy 5B zajął II miejsce w zawodach judo na Otwartych Mistrzostwach Warszawy Dzieci im. Jana Ślawskiego w kategorii wagowej+66kg.
Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Łapach - LINK
ZDJĘCIA

Gratulacje!


Dzień Rodziny w Poświętnem
1 czerwca 2019 r. przed Szkołą Podstawową w Poświętnem odbył się Dzień Rodziny.
Organizatorami imprezy były: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa, Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem, Dom Kultury w Poświętnem oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Poświętnem. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem - LINK FOTORELACJA

Wycieczka czterodniowa
Kraków i okolice- nasza świetna wyprawa
W dniach 28 - 31 maja 2019r 43 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce krajoznawczej do Krakowa oraz Wadowic, Bochni i Energylandii w Zatorze.
Wyjechaliśmy we wtorek o 4.30.I tu niespodzianka … podróżowaliśmy autokarem Jagielonii. Podróż przebiegała sprawnie i już ok.13 byliśmy w Krakowie, który powitał nas deszczem, na szczęście , na krótko. Pierwszym punktem programu było Muzeum Jana Matejki, w którym poznaliśmy życie i twórczość malarza. Było to ciekawe doznanie ,tym bardziej że muzeum to mieści się w domu , w którym mieszkał przez swoje całe życie. Następnie udaliśmy się do Łagiewnik, aby zobaczyć Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Potem udaliśmy się do hotelu Graal, który był miejscem naszego zakwaterowania.
Środa- czekał na nas dzień pełen wrażeń- zabawa w Energylandii a potem zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. Zabawa w parku rozrywki była wspaniała. Uczestnicy naszej wycieczki korzystali z wielu atrakcji i nie wystraszył ich nawet Hyperion. O godzinie 17 dotarliśmy do Wadowic, gdzie podążaliśmy śladami Jana Pawła II. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Piękna ekspozycja prowadziła nas przez życie Karola Wojtyły od Jego urodzenia przez kapłaństwo, pontyfikat aż do dnia śmierci. To było piękne przeżycie duchowe. Zobaczyliśmy również miejsce Chrztu Świętego , czyli Bazylikę ONMP. To dla ducha, dla ciała była degustacja słynnych kremówek.
Czwartek był w całości poświęcony zwiedzaniu Krakowa. Niestety pogoda nie dopisała, ale mieliśmy świetnego przewodnika, który w ciekawy sposób przedstawił nam najważniejsze zabytki królewskiego miasta. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowskiego Kazimierza, przeszliśmy Drogą Królewską na Wzgórze Wawelskie, gdzie w Katedrze Królewskiej poznaliśmy najważniejsze dzieje naszego państwa. Odwiedziliśmy Grób Lecha i Marii Kaczyńskich. Następnie przeszliśmy pod Okno Papieskie, do Collegium Maius i na Rynek Główny, pod Kościół Mariacki i Sukiennice. Na zakończenie dnia na Wawelu zwiedziliśmy Skarbiec Królewski.
Piątek był ostatnim dniem naszej podróży, ale za nim wyruszyliśmy w drogę powrotną zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni. W podziemnych korytarzach usłyszeliśmy ciekawe informacje na temat pracy w kopalni soli, poznaliśmy legendy , przejechaliśmy podziemną kolejką i odbyliśmy rejs poziemnymi korytarzami. Niektórzy z nas rozegrali mecz w podziemnym korytarzu rekreacyjnym. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu. Szczęśliwie zakończyliśmy naszą wycieczkę późnym wieczorem.
Pilotem naszej wyprawy była pani Iza Matyszewska a wszystko przygotowała nam pani Katarzyna Zakrzewska z firmy Biacomex, którym bardzo dziękujemy za świetną wycieczkę.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czterodniowej wycieczki
FOTORELACJA

Wyniki VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego
"O złotą różdżkę Dobrej Wróżki"
W konkursie wzięło udział 35 dzieci - ZDJĘCIA
Konkurs odbył się pod hasłem „Zwierzęta wokół nas”.
GARND PRIX – KACPER GĄSOWSKI KL.3
W kategorii grup przedszkolnych
I miejsce-Filip Grzesiak 0a, II miejsce –Michał Twarowski 0b, III miejsce –Piotr Borecki 0b, Zuzanna Ożarowska 0a
Wyróżnienie- Marlenka Urbasz 0b
W kategorii klas 1-3
I miejsce- Kamila Piekutowska- kl.2, II miejsce- Patrycja Bujnowska Matos Da Costa kl.2, III miejsce – Antonina Kozłowska kl.1
Wyróżnienia: Ola Lupa kl.1, Gabrysia Lewkowiczkl.1, Małgosia Dębicka kl.2
Wyróżnienia – grupa przedszkolna
Agnieszka Kurzyna, Dawid Bielicki, Wiktoria Bielicka, Zuzia Dzierżek, Eliza Wiśniewolska, Tomasz Wiśniewolski, Julia Wiśniewolska, Zuzia Cichońska, Helenka Sienkiewicz.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody ufundował Urząd Gminy w Poświętnem.

101 powodów dla których warto przyjść do biblioteki - zajęcia biblioteczne
Dnia 23.05.2019 r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w zajęciach pt. „101 powodów dla których warto przyjść do biblioteki”, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem. Na początku spotkania dzieci rozmawiały o bibliotece, drodze książki od pisarza do czytelnika, o tym kto może korzystać ze zbiorów biblioteki publicznej i czym różni się biblioteka szkolna od publicznej. Następnie miały okazję wykazania się znajomością baśni i bajek w czasie rozwiązywania quizu o bohaterach bajek i baśni oraz układania bajkowych puzzli. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Po zajęciach biblioteczno-książkowych, dzieci zostały zaangażowane do różnych zadań związanych z Dniem Mamy. Na początku rozwiązywały krzyżówkę, następnie w grupach odgadywały w zabawie Kalambury czynności, które mamy wykonują w domu. Wykonały uzupełnianki dla mamy oraz laurkę.
ZDJĘCIA

Wychowawczynie


Mistrzostwo województwa podlaskiego w piłce nożnej dziewcząt
27 maja 2019r. na boisku w Kalnicy rozegrany został turniej finałowy Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w piłce nożnej dziewcząt rocznika 2006 i młodsze organizowany przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem w składzie: Emilia Bielicka, Wiktoria Bolesta, Patrycja Borecka, Kamila Dworakowska, Kinga Dworakowska, Wiktoria Kaniewska, Weronika Lulka, Martyna Markowska, Wiktoria Markowska, Izabela Osiekowicz, Gabriela Rzepna, Magdalena Wróblewska, po wygranych z SP Domanowo 6:4 i SP Piątnica 1:1 w dogrywce 1:0 zajęła pierwsze miejsce w turnieju i tym samym została Mistrzem Województwa Podlaskiego w piłce nożnej.
Drużyna została nagrodzona medalami i pucharem, a Kinga Dworakowska została najlepszą zawodniczką turnieju i nagrodzona statuetką Magdalena Wróblewska, została wybrana najlepszą zawodniczką drużyny.
Droga do sukcesu pierwszego w historii Szkoły Podstawowej w Poświętnem mistrzostwa województwa w prestiżowych rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy była długa i trudna. Dziewczęta musiały rozegrać pięć dużych turniejów i 14 meczów, z których 13 wygrały. Jeden w rzutach karnych, jeden po dogrywce i jeden przegrały w stosunku 2:3.
Mistrzostwa powiatu:
SP Poświętne – SP Kleosin 1:0
SP Poświętne – SP Wasilków 3:1
SP Poświętne – SP Zabłudów 1:1 (2:1 k)
Finał SP Poświętne – SP Kleosin 2:0
Półfinał grupy południowej
SP Poświętne – SP Jaświły 3:0
SP Poświętne – SP Narewka 4:1
SP Poświętne – SP Domanowo 2:3
Finał grupy południowej
SP Poświętne – SP Goniądz 3:1
SP Poświętne – SP Mielnik 3:0
I runda finałów województwa podlaskiego
SP Poświętne – SP Śniadowo 3:1
SP Poświętne – SP4 Suwałki 6:0
SP Poświętne – SP 50 Białystok 6:0

Finał
SP Poświętne – SP Domanowo 6:4
SP Poświętne - SP Piątnica 1:1 dogrywka 1:0 (2:1)
Systematyczny trening w ramach programu SKS, dyscyplina na boisku i poza nim, koncentrowanie się na wykonywanym zadaniu, ofiarność i zaangażowanie, walka do ostatniego gwizdka to źródło powodzenia w grze.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że w drużynie grały tylko 3 zawodniczki z rocznika 2006, pozostała część drużyny to rocznik 2007 i 2008. To dobry prognostyk na przyszłość. - ZDJĘCIA

Krzysztof Warakomski
Gratulacje


Jesteśmy w gronie Laureatów
Miło jest mi poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 16 laureatów konkursu zrealizowanego w ramach projektu "Być jak Ignacy".
Nasza szkoła zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego, czyli okazała się najlepszą w województwie podlaskim. W imieniu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie oraz kreatywność w realizacji materiałów edukacyjnych poświęconych czterem polskim naukowcom - Janie Szczepaniku, Kazimierzu Funku, Marianie Rejewskim oraz Henryku Magnuskim.
12 czerwca w Warszawie w siedzibie PGNiG odbędzie się gala wręczenia nagród, na którą zostaliśmy zaproszeni.

Wioletta Gołaszewska - koordynator projektu


1 czerwca 2019r.(sobota) na terenie Szkoły Podstawowej w Poświętnem odbędzie się DZIEŃ RODZINY.
ZAPROSZENIE

Zapraszamy


Zmiana planu
W dniach 28.05.2019 r. - 31.05.2019r. odbędzie się wycieczka szkolna.
W związku z tym:
- uczniowie klas VIa, VIb, którzy nie biorą udziału w wycieczce realizują plan klasy VIa,
- uczniowie klas VIIa, VIIb, którzy nie biorą udziału w wycieczce realizują plan klasy VIIb
Pozostałe klasy pracują zgodnie ze swoim planem.
PLAN LEKCJI - LINK

„Słodko, ale zdrowo” - warsztaty kulinarne
Dnia 22.05.2019r. uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Domu Kultury w Poświętnem. Zadaniem uczestników było przygotowanie owsianych ciasteczek. Podczas warsztatów dzieci poznały tajniki kuchni i uczyły się podstawowych zagadnień związanych z pieczeniem m.in. jak czytać przepisy, odmierzać składniki, jak formować i dekorować ciasteczka. Mogły też poznać produkty wszystkimi zmysłami, pytać, dotykać, wąchać, a przede wszystkim dobrze się bawić. Warsztaty kulinarne dla dzieci to jedna z form edukacji na temat dobrego jedzenia, która z czasem może zaowocować dobrymi nawykami i świadomością zdrowego odżywiania w dorosłym życiu.
Dziękujemy bardzo Pani Alicji Kamińskiej kierownik GOPS w Poświętnem za umożliwienie udziału w zajęciach.
ZDJĘCIA

Wychowawca: Bożena Topczewska


"Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"
Uczniowie klasy I i 0a wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci organizowanym przez KRUS pt. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
ZDJĘCIA

Wychowawcy:
Bożena Topczewska, Jolanta Godlewska


Wycieczka na Mazury
Dnia 21.05.2019 r. uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w wycieczce na Mazury. Odbyli rejs statkiem na trasie: Ruciane Nida, Guzianka Wielka, Śluza Guzianka, J. Bełdany, J. Mikołajskie, Przeczka oraz J. Śniardwy z widokiem na wyspy Pajęcza i Czarcia. Rejs zakończył się w Mikołajkach. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Gierłoży w Wilczym Szańcu, dawnej kwaterze Adolfa Hitlera, gdzie niesamowita Pani Przewodnik przybliżyła nam spory kawałek historii z okresu II Wojny Światowej. W MAZUROLANDII natomiast czekały: Mazurski Park Miniatur, chaty regionalne, grodzisko rycerskie, Muzeum Militariów, Polana legend i baśni, przymierzalnia mundurów, park militariów oraz park zabaw. Na szczęście dopisała również pogoda. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Ahoj!

Opiekunowie wycieczki:
W. Gołębiewski, M. Kućmierowska, E. Łuba


Świetny występ najmłodszych piłkarek w turnieju w Białymstoku
W dniu 23.05.2019 został rozegrany turniej mini piłki ręcznej o Puchar Prezydenta Białegostoku. Zawody zorganizował Podlaski Związek Piłki Ręcznej przy współpracy z UKS – m działającym przy szkole NR 49 w Białymstoku. W zawodach tych świetnie zadebiutowały najmłodsze zawodniczki z naszej szkoły z rocznika 2008 – 2009 zajmując medalowe trzecie miejsce. W turnieju wzięło udział 7 zespołów (4 z Białegostoku, Bielsk Podlaski, Dąbrowa Białostocka, Poświętne). Nasz zespół przegrał wprawdzie dwa mecze w rudzie grupowej, ale dzięki dużej ilości strzelonych bramek w wygranym meczu z SP 42 Białystok (17:9) zagrał o miejsce trzecie z SP w Bielsku Podlaskim. Po niezwykle wyrównanym pojedynku nasze dziewczęta wygrały 7:6. Wynik tego turnieju świadczy o tym, że w dalszym ciągu możemy liczyć na dobrą postawę naszych uczennic w zawodach piłki ręcznej.
ZDJĘCIA

Leszek Warakomski
GRATULACJE


Rekrutacja do projektu
Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Poświętne do udziału w projekcie "Połączy nas teatr".
Szczegóły na PLAKACIE - LINK

Zapraszamy


Konkurs recytatorski w Juchnowcu Kościelnym
17 maja 2019 r. czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem brało udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży w Juchnowcu Kościelnym.
1. Julia Dąbrowska kl8
2. Mateusz Bagiński kl.7a
3. Malwina Roszkowska kl. 7a
2. Gabriela Ostrowska kl. 7a
Pomimo tego, że nie udało się zdobyć premiowanego miejsca, recytatorzy z Poświętnego zaprezentowali się bardzo dobrze. - zdjęcia

Melpomena 2019
Przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem działa Amatorska Grupa Teatralna „ZAMASKĄ”. Uczestnikami jej są uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem.
14 maja 2019 r. młodzi aktorzy wystąpili w IV Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Juchnowcu Kościelnym - MELPOMENA 2019 z przedstawieniem pt. "Wychodne Krystyny".
Podczas podsumowania Gali z MELPOMENĄ dwoje młodych aktorów otrzymało indywidualne wyróżnienia aktorskie: Anna Brzozowska - ucz. kl.5a i Piotr Krasowski ucz. kl.5b.
Więcej informacji na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem - LINK

Gratulujemy


KOLONIE Z KRUS
Wypoczynek letni organizowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku do 16. roku życia (program skierowany jest do dzieci i młodzieży urodzonych od dnia 1 stycznia 2003 roku), których co najmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Jastrzębia Góra 26.07 – 6.08.2019
Poronin 11-22.08.2019 r
Odpłatność za kolonie 600 zł
Chętni, proszę zgłaszać się do Pani Krystyny Skorupskiej do 30 maja.

Jastrzębia Góra - program
Poronin - program

Występ Kabaretu Szpilka
25 maja 2019r. o godz. 19:00, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. B.Prusa w Poświętnem, odbędzie się występ Kabaretu Szpilka.

PLAKAT
Wstęp wolny.

Zapraszamy


Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie bezpiecznaszkola.men.gov.pl.
Informujemy, że dla wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami zostało utworzone specjalne konto poczty elektronicznej (sp_pedagog@wp.pl), na które można wysyłać anonimowo sygnały.

Wycieczka do OPERY
15 maja 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w związku z realizacją Lokalnego Programu Rozwoju Kompetencji Kluczowych „Ku wiedzy i rozwojowi” brały udział w wycieczce do Białegostoku, ponieważ w ramach tego programu realizowały projekt edukacyjny „W krainie muzyki”. Miejscem docelowym wycieczki była Filharmonia i Opera Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1, gdzie obejrzały bajkę muzyczną „Księga dżungli”. Była to opowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni. Zaskakujące stroje, efekty multimedialne, ruch sceniczny, śpiew i muzyka na żywo z pewnością przyczyniły się do rozbudzenia u dzieci wrażliwości muzycznej i estetycznej. Historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt przedstawił chłopiec, a nie dorosły aktor. Zrobił to świetnie, a treść unowocześnionej bajki stała się dzieciom bliższa.
Z pewnością wyjazd do OiF Podlaskiej był bogaty w nowe doznania i poszerzył wiedzę dzieci.
ZDJĘCIA

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych


Co w lesie piszczy?
Co w lesie piszczy? –tego nasłuchiwali uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez Ośrodek Edukacji Leśnej- CYRANECZKA. Dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia i zwyczajów ptaków w okresie wiosennym, które przekazała pani Justyna Bujnowska Matos da Costa. Wykonali kompozycje z roślin leśnych spotkanych podczas spaceru po lesie. Jak po każdej pracy , tak i w tym przypadku , potrzebny był odpoczynek. Spacer po stawach, a później ognisko. Pogoda dopisała-słoneczko opalało twarze , a wiatr rozwiewał włosy. Wróciliśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy pani Justynie za miło spędzony czas.
ZDJĘCIA

wychowawczynie


VII edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Twoja ulubiona opowieść biblijna”
Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim „Niedziela” i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.
LOGO konkursu,
PLAKAT konkursowy,
REGULAMIN i formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy


Rekrutacja do szkół średnich
INFORMATOR o zaplanowanej ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020 - LINK

Wywiadówka
14 maja 2019r. od godz. 14:30 odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

Serdecznie zapraszamy
Dyrektor i Rada Pedagogiczna
SP w Poświętnem


Konkursy w Bibliotece Publicznej
Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem.

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas IV-VIII i III gimn. pt. : „A tą książką jest…” - LINK

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0-III pt. „Mój ulubiony bohater książkowy” - LINK

Konkurs plastyczny dla czytelników dorosłych - LINK

REGULAMINY

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Choroszczy
26.04.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyły się Eliminacje Powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W Turnieju uczestniczyło 13 drużyn szkół podstawowych z: Turośni Kościelnej, Złotorii, Suraża, Juchnowca Górnego, Tykocina, Obrubnik, Poświętnego oraz Choroszczy.
Naszą szkołę reprezentowali: Anna Brzozowska kl. 5a, Natalia Przeździecka kl. 5a, Jakub Kozłowskikl. 5b, Krystian Piekutowski kl. 4a, Mateusz Kamiński kl3a gim, Gracjan Zdrodowski kl. 3a gim, Mateusz Roszkowski kl. 3a gim.
Zapraszamy do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć na stronie Starostwa Powiatowego w Białymstoku - LINK
Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej naszej szkoły:
- klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa I - II miejsce
- klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa I - II miejsce – Krystian Piekutowski
- klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa II - III miejsce
ZDJĘCIA

A.Falkowski


Sukces młodych piłkarek
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z Finału Ogólnopolskiego "Z podwórka na stadion" - ZDJĘCIA

Gratulacje


WIZYTA W LESIE
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 0a i I spędzili dzień w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Zajęcia edukacyjne prowadziła mama Laury, która jest pracownikiem Nadleśnictwa Rudka. Dzieci poszerzyły zakres treści programowych z edukacji przyrodniczej, widziały, słyszały i dotykały przyrodę lasu. Powstały piękne obrazki z kwitnących o tej porze roku kwiatów oraz zwierzęta z materiałów przyrodniczych. Uczniowie obejrzeli hodowlę iglastych i liściastych drzew. Rozpoznawali znaki pozostawione w lesie przez zwierzęta. Bogaty w wydarzenia pobyt zakończyły wspólnym posiłkiem nad stawami przy donośnym kumkaniu żab.
SZANUJMY, DBAJMY O ZIEMIĘ, TO NASZ WSPÓLNY DOM.

ZDJĘCIA

J.Godlewska, B.Topczewska


Apel - 3 maj
30 kwietnia 2019 roku odbył się apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości. - ZDJĘCIA

Wyniki konkursu literacko-plastycznego „Mój autorytet”
I Konkurs plastyczny
*grupy przedszkolne:
I miejsce- Kacper Miałkowski-0c, II miejsce- Marlena Urbasz-0b, III miejsce- Zuzanna Dzierżek –0c,
*klasy 1-3
I miejsce- Mateusz Roszkowski kl.1, II miejsce-Gabrysia Lewkowicz kl.1, III miejsce- Gabrysia Miałkowska kl.1, wyróżnienie: Julia Łapińska kl.2,
*klasy 4-6
I miejsce – Błażej Łapiński kl.6a, II miejsce- Maciej Świerżewski kl.6a, III miejsce – Wiktoria Bolesta kl.6b, wyróżnienie-Zuzanna Świerżewska kl.6a,
*klasy 7-8 i gimnazjum
I miejsce- Magdalena Bogusz kl.7a, II miejsce -Malwina Roszkowska kl.7a, III miejsce- Paulina Krasowska kl.7a, wyróżnienia: Oliwia Łapińska kl.7a, Karina Dera kl.8

II konkurs literacki
I miejsce:
Mateusz Bagiński kl.7a,Julia Dąbrowska kl.8 Agnieszka Perkowska kl.6b, Adam Bagiński kl.4a
II miejsce:
Oliwia Łapińska kl.7a, Arkadiusz Moczydłowski kl.6b, Malwina Roszkowska kl.7a
III miejsce:
Michał Baranowski kl.6b, Krzysztof Ożarowski kl.4a wyróżnienie : Filip Dębicki kl.5b
ZDJĘCIA

Gratulujemy


Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Pani Dyrektor”
Klasy młodsze:
I miejsce
Kamila Piekutowska kl.2, Karolina Komar kl.2,
klasy IV-V
I miejsce- Paweł Kiełbasa kl.4a, II miejsce- Krystian Piekutowski kl.4a, III miejsce- Mateusz Prorok kl.4b,
klasy VI-VII
I miejsce -Paulina Fiedorek kl.7a, II miejsce-Jakub Kamiński kl.6a, III miejsce- Agnieszka Perkowska kl. 6b; Mateusz Bagiński kl.7a, Paulina Krasowska kl.7a;Sebastian Łapiński kl.7a; Paweł Jabłoński kl.7b,
klasy 8 i gimnazjum
I miejsce- Julia Brzozowska kl.3a gimnazjum, II miejsce- Karolina Gregorczuk kl.8, III miejsce- Karina Dera kl.8, - ZDJĘCIA

Gratulujemy


Lekcja w terenie
W dniu 30 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 6a pojechali do Kurowa w Narwiańskim Parku Narodowym. Celem wycieczki było zrealizowanie lekcji w terenie. Temat zajęć to „Skrzydlate skarby”. Jak się można domyślić chodzi o ptaki, które upodobały sobie dorzecze Narwi. Uczniowie otrzymali specjalne notatniki ułatwiające prowadzenie obserwacji ptaków oraz przydatne wskazówki od prowadzącej zajęcia. Wyposażeni w lornetki spacerowali po parku próbując rozpoznać ptaki. Nie było to łatwe, gdyż ptaki są płochliwe i pochowały się wysoko w gałęziach drzew. Znawcy potrafią rozpoznać je po śpiewie. My też wsłuchiwaliśmy się w dźwięczne trele. Najładniej zaprezentował się nam kos przelatując nad łąką. Spacerując alejką znaleźliśmy pod wysokimi drzewami wypluwki, które pozostawiły puszczyki. Można w nich znaleźć resztki pożywienia tych ptaków. Dowiedzieliśmy się, że ochrona ptaków polega między innymi na ochronie zwierząt, którymi ptaki się żywią. Dlatego badanie wypluwek jest jedną z ważniejszych czynności wykonywanych przez ornitologów. Potem udaliśmy się na kładkę, skąd w oddali zauważyliśmy czaplę. Pięknie świeciło słońce, wiatr lekko rozwiewał włosy. Idąc kładką zwróciliśmy uwagę, że jest bardzo cicho i spokojnie, a ptaki wodno-błotne pochowały się w szuwarach. Rozpoczął się sezon lęgowy. Właśnie składają i wysiadują jaja. Nie chcą zdradzać swojego miejsca z obawy przed drapieżnikami. Po krótkim spacerze kładką udaliśmy się na wyznaczony teren, gdzie czekało na nas ognisko. Na koniec wstąpiliśmy do ogródka edukacyjnego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. - ZDJĘCIA

Opiekun i wychowawca grupy: Danuta Kamieńska


NIESPODZIEWANY SUKCES CHŁOPCÓW, PEWNY AWANS DZIEWCZĄT W TURNIEJACH PIŁKI NOŻNEJ
Chłopcy z klasy III gimnazjum wspomagani przez kilku uczniów z klasy VIII i VII SP zdobyli wicemistrzostwo powiatu białostockiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej i uzyskali awans do rozgrywek grupy południowej. Turniej półfinałowy został rozegrany w Mońkach 25.04.2019. Po emocjonujących zmaganiach nasza reprezentacja uzyskała awans do finału grupy. W zawodach wzięło udział cztery drużyny: SP Brańsk, SP Mielnik, SP Mońki, SP Poświętne.
Wyniki spotkań naszej reprezentacji:
SP Poświętne – SP Mielnik 2:2
SP Poświętne – SP Mońki 3:2
SP Poświętne – SP Brańsk 4:1
Z dorobkiem 4 punktów i 8 zdobytymi bramkami nasz zespół zajął drugie miejsce, co pozwoliło chłopcom awansować do finału grupy.
Następnego dnia swój turniej rozegrały dziewczęta. Gospodarzem zawodów była nasza szkoła. Dziewczęta mimo nieobecności kilku zawodniczek z podstawowego składu nie dały szans swoim rywalkom pewnie awansując do finału grupy z pierwszego miejsca.

Wyniki półfinału grupy południowej IMS w piłce nożnej dziewcząt Poświętne 26.04.2019
SP Poświętne – SP Trzcianne 3:1
SP Brańsk - SP Trzcianne 4:0
SP Poświętne - SP Brańsk 5:1
Klasyfikacja:
1 miejsce SP Poświętne 6 punktów bramki 8:2
2 miejsce SP Brańsk 3 punkty bramki 5:5
3 miejsce SP Trzcianne 0 punktów bramki 1:7
ZDJĘCIA
Turniej finałowy chłopców odbędzie się w dniu 08.05 w Gródku, a dziewczęta swoje zawody rozegrają dzień później w Kleosinie.

L.Warakomski


DZIEŃ ZIEMI
W dniu 29 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji podjęliśmy szereg działań. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka na temat Dnia Ziemi. Przyszliśmy ubrani na zielono - bo zieleń kojarzy się nam z życiem, roślinami, w więc też z Ziemią. O godz. 11.00 na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel pod hasłem "Moja Ziemia - mój dom". Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym zwrócili uwagę na problemy Ziemi. Podjęli też próbę wyedukowania najmłodszych i uświadomienia, jak ważna jest segregacja odpadów. Pokazali, jak piękny może być świat, jeżeli będzie czysty. Cudowny las autorstwa Pani Marzanny Chwaszczewskiej zachwycił wszystkich obecnych. Apel przygotowała pani Danuta Kamieńska we współpracy z panią Marzanną Chwaszczewską. - ZDJĘCIA

Wycieczka
Realizując Lokalny Program Rozwoju Kompetencji Kluczowych „Ku wiedzy i rozwojowi” w ramach zajęć „Mały Ekonomista” dzieci z oddziałów przedszkolnych poznawały podstawy małej ekonomii i przedsiębiorczości. W związku z tym dnia 29 kwietnia w klasach 0a i 0b odbyła się wycieczka do Banku PKO BP oddział w Łapach oraz hipermarketu Arhelan podsumowująca realizację tegoż programu. Uczniowie zwiedzali bank, spotkali się z jego pracownikami i odbyli rozmowę z Panią Kierownik Banku PKO BP na temat: "Po co są banki?", "Gdzie, jak i w jakim celu oszczędzać pieniądze?" oraz "Na czym polega praca bankowca?" Dużą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne pobieranie biletów z numerkiem z Qmatic’a tzw „Kolejkowicza”, a następnie oczekiwanie na wywołanie i podejście do odpowiedniego stanowiska kasowo- transakcyjnego. Poza tym miały okazję zobaczyć jak odbywa się liczenie dużej kwoty pieniędzy w "Liczarce" oraz „Bilarce”. Na zakończenie pracownica banku omówiła zasady działania Bankomatu i Wpłatomatu, a następnie zademonstrowała wypłatę i wpłatę gotówki.
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był supermarket Arhelan. Korzystając z pięknej , słonecznej pogody drogę do marketu przemierzyliśmy pieszo oglądając wystawy sklepowe, aby następnie rozpoznać i nazwać branżę mijanych sklepów.
W Arhelanie dzieci miały za zadanie nazwać stoiska sklepowe, kolejnym bardzo ważnym celem było wyszukiwanie promocji i porównywanie cen podobnych produktów, następnie każde dziecko weszło w rolę klienta sklepu i musiało samodzielnie dokonać zakupów za określoną kwotę pieniędzy. - ZDJĘCIA

M. Bagińska- Raczkowska
J. Godlewska


Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
Czwartego kwietnia 2019r uczniowie klas czwartych uczcili Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, który obchodzony jest co roku 2 kwietnia – w dniu urodzin Hansa Chrystiana Andersena – twórcy pięknych baśni. Uczniowie przez cały marzec realizowali projekt „W krainie baśni Andersena”, czyli czytali wybrane baśnie, wykonywali do nich ilustracje czy też lapbooki, poznawali także najważniejsze fakty z życia pisarza. Projekt zakończył się konkursem czytelniczym między klasami czwartymi, podczas którego uczniowie mogli wykazać się znajomością przeczytanych baśni, rozwiązywali testy, rozpoznawali fragmenty utworów i rozpoznawali rekwizyty. - ZDJĘCIA

K.Adamek, M.Jaworska


„Zemsta” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku
20 marca 2019r. uczniowie klas siódmych obejrzeli przedstawienie „Zemsta” na podstawie komedii Aleksandra Fredry, które wystawione zostało przez Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku, reżyser to znany aktor Henryk Talar. Sztuka ta pozwoliła uczniom przypomnieć omówioną już lekturę oraz lepiej zrozumieć sens utworu Fredry. Wprawiła oglądających w dobry humor. Szczególnie zapamiętana została rola Papkina, w którą wcieliła się pani Arleta Godziszewska.

K.Adamek, E.Łuba


Akcja proekologiczna
Dnia 25 kwietnia o godzinie 10.00 wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy" organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem inicjatywy była popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych. Połączenie nauki z zabawą przyczyni się zapewne do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych. Zadaniem dzieci było poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania dzieci z dumą prezentowały swoje prace, które następnie zabrały do domu, aby umieścić je w widocznym miejscu.
Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.
- ZDJĘCIA

Wychowawczynie klas 0-III


Zajęcia edukacyjne rozpoczynamy po przerwie świątecznej tj. 24 kwietnia 2019 roku.
Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji -
LINK

Mistrzostwo województwa podlaskiego turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku dziewcząt z SP Poświętne
Po pięciu latach dziewczęta z Poświętnego ponownie „jadą na Narodowy”. Wspaniałym sukcesem naszej szkoły zakończył się tegoroczny finał województwa podlaskiego ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dzieci „z podwórka na stadion” w kategorii dziewcząt U-12 (rocznik 2007 i młodsi). Po raz drugi w historii nasze reprezentantki wygrały rywalizację wojewódzką i będą reprezentować region w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 29.04 – 02.05 w Warszawie.
Nasze reprezentantki pod kierunkiem Pana Krzysztofa Warakomskiego po wygraniu rywalizacji w powiecie białostockim znalazły się wśród 14 najlepszych drużyn województwa podlaskiego Na turnieju zmierzyły się z mistrzowskimi drużynami z innych powiatów. Turniej finałowy odbył się 15.04 na Stadionie MOSiR w Sokółce. Zawody rozegrane zostały systemem mieszanym grupowo – pucharowym. W grupie dziewczęta zmierzyły się z akademiami piłkarskimi z Suwałk(3:2) i Białegostoku(2:0). W pierwszej rundzie pucharowej zdeklasowały koleżanki z Zambrowa 13:0, mecz o wejście do finału nasze dziewczęta rozegrały z sąsiednią szkołą z Topczewa (4;0). W finale ponownie spotkały się z grupowymi rywalkami Akademią Piłkarską EKOSPORT Białegostoku. W regulaminowym czasie gry był wynik remisowy 0:0 i o zwycięstwie miała zadecydować seria rzutów karnych. Tak jak przed pięcioma laty i tym razem szczęście dopisało naszym dziewczętom - wygrały 2:1. Nasze mistrzynie otrzymały okazały puchar, złote medale i upominki rzeczowe, „rozbiły również bank” w nagrodach indywidualnych. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Kinga Dworakowska, a najlepszą bramkarką Kamila Dworakowska.
Na ręce Pana Krzysztofa Warakomskiego gratulacje dla całej społeczności naszej szkoły i gminy złożył Poseł Sejmu RP Mieczysław Baszko - sympatyk sportu i wieloletni Prezes Podlaskiego LZS.
ZDJĘCIA
Zapraszamy do przeczytania artykułu na stronie zpodworkanastadion.pl

Gratulacje


Egzamin ósmoklasisty
Z dniem 15 kwietnia 2019r. uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów.
Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się zadania, z którymi zmagali się.
język polski - link
matematyka - link
język angielski - link

FOTORELACJA

Egzamin w klasie ósmej
Przywożenie na egzamin ósmoklasisty 15.04, 16.04, 17.04
BUS
7.25 Pietkowo
7.30 Józefin
7.40 Grochy
7.50 Solniki
7.55 Dzierżki
AUTOKAR POMARAŃCZOWY
7.45 Brzozowo Antonie
7.55 Brzozowo Panki
8.00 Liza Stara
8.05 Brzozowo Stare
Odwożenie po egzaminie około 11.30
Pietkowo i Józefin wracają autokarem pomarańczowym

Trzeci dzień egzaminu gimnazjalnego
12 kwietnia 2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu z języków obcych.
Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się zadania, z którymi zmagali się trzecioklasiści.
język angielski (poziom podstawowy) - link
język angielski (poziom rozszerzony) - link
język niemiecki (poziom podstawowy) - link


Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego
11 kwietnia 2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia, fizyka) i matematyki.
FOTORELACJA Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się zadania, z którymi zmagali się trzecioklasiści.
przedmioty przyrodnicze - LINK
matematyka - LINK

Egzamin gimnazjalny
10 kwietnia 2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu z historii, WOS i języka polskiego.
Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się zadania, z którymi zmagali się trzecioklasiści.
historia i WOS - link
język polski - link


Poszukiwacze witamin
„Witaminy to substancje, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Człowiek spożywa je z pożywieniem, gdyż nie potrafi ich samodzielnie wytworzyć. Brak witamin niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu.”
Witaminowe zagadnienie zgłębiali uczniowie kl. 0a, którzy: dowiedzieli się, za co konkretne witaminy odpowiadają i w jakich produktach ich szukać. Wyhodowali szczypior, wykonali plakaty i przygotowali śniadanie. Ktoś powie, czym tu się chwalić, a tym, że produkty na to śniadanie pochodziły ze szkolnej stołówki, gdyż witaminy należało znaleźć w najbliższym otoczeniu ucznia. Musimy przekazać to dalej, śniadanie było bardzo smaczne i mega witaminowe. Komu zależy na zdrowym ciele i rozważnym umyśle, temu SMACZNEGO na codziennych posiłkach!
Zbliża się Wielkanoc i pewnie dlatego na nasz stół przyturlały się kolorowe jajka, a na gałązkach forsycji umościł się baranek.
ZDJĘCIA

WESOŁYCH ŚWIĄT!


Sympozjum Naukowe w Gdańsku
W dniu 29 marca 2019 r. cztery uczennice naszej szkoły z opiekunem grupy, panią Danutą Kamieńską uczestniczyły w Sympozjum Naukowym w Gdańsku. Było to podsumowanie międzynarodowego projektu „Ssaki morskie – nauka i edukacja”, w którym uczestniczyła również nasza szkoła. Koordynatorem projektu była Fundacja Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach projektu odbyło się szkolenie dla nauczycieli w Helu, następnie wyjazd uczniów na warsztaty w ramach szkoły letniej – również w Helu i Sympozjum Naukowe dla nauczycieli i uczniów z całej Polski, które odbyło się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wzięło w nim udział ok. 200 osób z całej Polski. Uczennice godnie reprezentowały szkołę. Podczas wykładów poznały najważniejsze zagadnienia związane z zagrożeniami i ochroną ssaków morskich. Dodatkowo miały okazję zwiedzić Gdańsk, Gdynię i Sopot. Podróż pociągami przebiegała szybko i komfortowo.
ZDJĘCIA

Danuta Kamieńska


Warsztaty Wielkanocne w Domu Kultury w Poświętnem.
26 marca 2019 r. w Domu Kultury w Poświętnem odbyły się warsztaty łączące pokolenia dzieci i seniorów. W przedświątecznym nastroju Członkowie Klubu Seniora wraz z uczniami V klasy Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Nawiązując do tradycji wielkanocnej uczestnicy warsztatów wykonali piękne ozdoby i dekoracje świąteczne.
Informacje ze strony Urzędu Gminy w Poświętnem - link
ZDJĘCIA

Kolejne zajęcia w ramach projektu "Nasza mała biblioteka"
15 marca i 22 marca 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała kolejne zajęcia z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Poświętnem w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka.
Z wytłaczanek na jajka dzieci wycięły foremki, które następnie pomalowały farbami na różne kolory. Malowały także konstrukcję kurnika, drzewa oraz pudełko, w którym powstanie makieta.
Dzieci zapoznały się z Serduszkiem, który przybył do nich z Biblioteki w Sieradzu. Wspólnie wymyśliły przygodę, jaką Serduszko przeżyło podczas wizyty w Poświętnem. Postawiły również zaprosić maskotkę do wspólnej zabawy.
Inspiracją do tego stały się wcześniejsze zajęcia z nauki resuscytacji na fantomie. Dzieci zademonstrowały Serduszkowi, czego nauczyły się od strażaków z OSP w Poświętnem. Następnie rozpoczęły wspólną pracę nad wykonywaniem makiety farmy Kurczakowskiego. Do kartonu przymocowały konstrukcję kurnika, zagrodę, drzewa oraz rodzinę Kurczakowskiego. Praca powstała bardzo kolorowa, a wszystkie elementy zostały wykonane z wytłaczanek na jajka.
Informacje ze strony Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem - link1, link2

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW UBEZPIECZONYCH W KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni.
Odpłatność za pobyt oraz koszt podróży dziecka w całości pokrywa KRUS.
SZCZEGÓŁY TURNUSU

Dobry zawód, fajne życie
W dniu 21 marca młodzież z najstarszych klas naszej szkoły tj. klasy VIII III klas gimnazjalnych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pojechała do Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku.
Szkoła ta stanowi centrum nowoczesnego kształcenia zawodowego na potrzeby regionu, kraju oraz Unii Europejskiej. Współpracując z Rodzicami, zakładami pracy oraz instytucjami kształci i wychowuje kreatywnych, dobrze przygotowanych do radzenia sobie w życiu młodych ludzi. Nasza młodzież skorzystała w tym dniu z zajęć warsztatowych w zawodach: fryzjer, dekarz, murarz – tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych. Na zakończenie młodzież mogła spotkać się z przedstawicielami firmy Danwood, która jest największym producentem domów gotowych w Polsce. Zatrudniają ponad 1900 pracowników w swojej siedzibie w Bielsku Podlaskim, Białymstoku (stolicy województwa podlaskiego) oraz w przedstawicielstwach w Niemczech oraz Austrii.
ZDJĘCIA

"Na ratunek innym"
22 marca 2019r. uczniowie klasy Oa i I spotkali się ze strażakami OSP w Poświętnem Panem Karolem Sienkiewiczem oraz Panem Robertem Pietryńczakiem. Tym razem zajęcia były poświęcone nauce udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz naukę resuscytacji. Na wstępie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej: oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja) do czasu przybycia pogotowia. Strażacy zaprezentowali także podstawowe zasady postępowania w przypadku omdlenia i zranienia. Następnie uczniowie utrwalili numery alarmowe. Ćwiczyli też wykonywanie czynności ratunkowych. Na zakończenie zajęć goście rozdali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Fundusz Sprawiedliwości (w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć”).
ZDJĘCIA

Wychowawcy:
Bożena Topczewska, Jolanta Godlewska


Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej
22 marca 2019 roku odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku przystąpiło 23 uczniów różnych szkół z terenu powiatu: w Dobrzyniewie Dużym, Supraślu, Michałowie, Łapach i Białymstoku.
Brał w nim udział Krystian Piekutowski z klasy 4a. W kategorii klas młodszych zajął drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy


Informacje i zdjęcia znajdziecie na stronie Starostwa Powiatowego w Białymstoku

Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca powitaliśmy wiosnę na sali gimnastycznej. Pani Marzanna Chwaszczewska przygotowała wiele atrakcyjnych gier i zabaw. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.
ZDJĘCIA

Turniej Wiedzy Pożarniczej
17 marca 2019 roku odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej zorganizowany przez Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łapach przy współpracy z Komenda Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku i Urzędem Miejskim w Łapach.
Naszą szkołę reprezentował Krystian Piekutowski z klasy 4a. Pytania dotyczyły tematyki ochrony przeciwpożarowej. Miały różny poziom trudności.
Ostatecznie Krystian zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do zawodów powiatowych.
Serdecznie gratulujemy Krystianowi i jego Rodzicom.
Informacje i zdjęcia znajdziecie na stronie www.lapy.pl

Dzień Nowych Technologii w Edukacji
W związku z obchodami II edycji Dnia Nowych Technologii w Edukacji uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić się w obsłudze robotów, poruszać się w świecie wirtualnym dzięki okularom VR.
Nie jest im obcy świat Scratcha, Pythona, programowania czujników.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.

W.Gołaszewska, J.Łupińska


Podsumowanie konkursu
W ostatnim czasie mieliście okazję poznać pracę szyfratora. Ogłosiliśmy szkolny konkurs na najciekawsze hasło promujące technologię informacyjno-komunikacyjną.
Wpłynęło 13 prac. Wybór był trudny.
Dyplomy Wielkiego Kryptologa przyznano 11 uczniom. Dodatkowo uczestnicy otrzymali oceny celujące z informatyki i pozytywne uwagi w dzienniku.
Gratulujemy
ZDJĘCIA

W.Gołaszewska, J.Łupińska


Pierwszy Dzień Wiosny w Oc
Marzanno, marzanno
Ty zimowa panno
Ciebie pożegnamy
Wiosnę przywitamy


21 marca, 3- 4 latki poznały zwyczaje i tradycje związane z POŻEGNANIEM ZIMY I POWITANIEM WIOSNY. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Mimo atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego, wesoło przeszły wokół szkoły, żeby powitać WIOSNĘ, a pogoda tego dnia była bardzo łaskawa.
Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepłego deszczyku, wiaterku, dużo słońca, a także różnokolorowych i pachnących kwiatów. Dlatego dzieci zamieniły się: dziewczynki - w kolorowe kwiatki, chłopcy – w słoneczko, chmurki, wiaterek.
Piosenka o wiośnie wprowadziła wszystkie dzieci w pogodny, wiosenny nastrój.
ZDJĘCIA

Wychowawczyni - Urszula Tyszko


Wiosna, wiosna, przyleciało ptaków tyle …
Pierwszy dzień wiosny w 0a był pełen niespodzianek. Rano, gdy żegnali zimę było ponuro, zanosiło się na deszcz. Potrzebne więc były radykalne działania, aby sytuację zmienić. Dzieci udekorowały salę kolorowymi motylami i kwiatami. Nauczyły się piosenki o wiośnie, rozmawiały o ptakach i ich gniazdach, rozwiązywały zagadki. Dziewczynki nałożyły kwiatowe korony, chłopcy zielone muszki i krawaty. Pogoda zaczęła się poprawiać, ale to jeszcze nie to. Przystąpiono więc do zrobienia gaiku. Według staropolskiego zwyczaju ozdobiono go kolorowymi wstążkami, kukiełką wiosny, tylko zamiast kota był bocian. Z kolorowym gaikiem, śpiewem o wiośnie ruszyli na spacer. Wyjrzało piękne słońce, nie było już żadnych wątpliwości – nastała Wiosna!.
ZDJĘCIA

Jolanta Godlewska


Konkurs na najciekawszą pisankę wielkanocną
Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem.
Tematem pracy jest wykonanie pisanki wielkanocnej.
Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Poświętne. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych.
Termin przekazania prac: 10 kwietnia 2019r.
Szczegółowe informacje na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem

KONKURS POLSKA WIEŚ  DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiłaXIedycję konkursu „Polska wieś –dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem - LINK


„BEZPIECZNIE NA WSI - MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE”
- spotkanie z pracownikiem OR KRUS w Białymstoku
Dnia 19 marca uczniowie klas 0a i klasy I wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez pracownika OR KRUS w Białymstoku. Celem spotkania było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie obejrzeli film pt. „Rodzina Porażków”, dzięki któremu poznali wykaz szczególnie niebezpiecznych prac, które zagrażają bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Zapoznali się ze sposobami zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. Otrzymali też książeczki oraz kolorowanki utrwalające bezpieczne zachowanie podczas prac i zabaw w gospodarstwie wiejskim.
ZDJĘCIA

Wychowawcy:
Bożena Topczewska, Jolanta Godlewska


Sukcesy sportowe uczniów Szkoły Podstawowej na poziomie województwa podlaskiego.
Bardzo emocjonująco zapowiada się sportowa wiosna dla uczniów SP w Poświętnem. Uczennice naszej szkoły będą brały udział w co najmniej w czterech turniejach finałowych województwa podlaskiego.
1. Finał Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt w kategorii klas V – VI
2. Finał Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii klas V- VI
3. Finał turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w kategorii klas IV – V.
4. Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii klas VIII SP, III Gimnazjum.
Do rywalizacji o kolejny finał mogą włączyć się jeszcze dziewczęta z klasy III Gimnazjum biorące udział w turnieju kwalifikacyjnym w piłce nożnej. Turniej odbędzie się na ORLIKU przy SP w Poświętnem pod koniec kwietnia. Swoją szansę mają również najstarsi chłopcy z klasy III Gimnazjum, którzy niespodziewanie zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu białostockiego w piłce nożnej pokonując w finale powiatu drużyny z Łap, Zabłudowa, Kleosina i Dobrzyniewa. Mimo, że nasza szkoła nie bierze udziału w wielu konkurencjach sportowych przewidzianych Kalendarzem SZS to w tych, w których uczestniczymy utrzymujemy się w dalszym ciągu w ścisłym gronie najlepszych szkół naszego regionu.

Nauczyciele wychowania fizycznego


"Być jak Ignacy"
Na ostatnich spotkaniach koła naukowego, uczniowie klasy 5 poznawali kolejne ważne postaci ze świata nauki. Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski zainspirowali uczestników projektu do poznania świata szyfrów. Na zajęciach pojawiła się maszyna do pisania, która wzbudziła duże zainteresowanie.
Kolejne zadania przybliżyły świat polskich kryptologów.
Zapraszam do obejrzenia filmu "Zakodowane wiadomości" - https://youtu.be/2pgCzSWYsaE
ZDJĘCIA

W. Gołaszewska


Odżywiamy się zdrowo
W dniu 13 marca 2019 roku uczniowie klasy II przygotowywali kanapki na wspólne śniadanie. Analizując piramidę zdrowego żywienia, pogłębiali wiadomości na temat zdrowego odżywiania się. Następnie praktycznie utrwalali wiadomości, wykonując kanapki według swego upodobania. Oczywiście nie odbyło się bez eksperymentów. Kubki smakowe zostały poddane nie lada próbie, podczas łączenia dżemu truskawkowego z ogórkiem. Wszystkim śniadanie smakowało, ponieważ każdy zrobił kanapkę z produktów, które mu najbardziej odpowiadają, są zdrowe i smaczne. Dzieci mogły łączyć produkty, jednocześnie odkrywając nowe, często nieznane smaki.
ZDJĘCIA

E.Fiedorek


WIELCY POLACY – wybitne osobowości
Udział w konkursie polega na samodzielnym wykonaniu:
a) prezentacji multimedialnej,
b) filmu,
dotyczącego wybitnej osobowości z Polski lub Podlasia w następujących kategoriach:
• Krzewiciele wartości chrześcijańskich.
• Wybitni Podlasianie.
• Wybitni artyści.
• Ludzie nauki.
REGULAMIN- LINK

Zapraszamy


Szkolny konkurs szyfrowania
W związku z obchodami II edycji Dnia Nowych Technologii w Edukacji ogłaszamy konkurs na najciekawsze hasło promujące technologię informacyjno-komunikacyjną. Możecie opisać pracę z robotami, kodowaniem, językiem HTML czy wykorzystaniem programów komputerowych, aplikacji na telefony komórkowe. Hasło przedstawiamy w języku polskim i w języku zaszyfrowanym (alfabetem Morse’a, alfabetem Braille’a lub szyfrem Polibiusza).
Pracę w formacie A4 lub A3 dostarczamy do p. W. Gołaszewskiej lub p. J. Łupińskiej.
Termin: do 19.03.2019r.
Nagrodą będą oceny celujące z informatyki czy zajęć komputerowych oraz dyplom Wielkiego Kryptologa.

Zapraszamy


Wycieczka do Białegostoku
W dniu 7 marca uczniowie klas 0b, II, III uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. W FABRYCE MISIA oprócz zabaw i gier dzieci wykonały świece zapachowe, które zabrały ze sobą do domu. Następnie były w PAPUGARNI, gdzie miały bardzo bliski kontakt z ptakami egzotycznymi. Mogły je nie tylko karmić, ale papugi siadały im na ramiona i głowy, co dało wiele radości.
ZDJĘCIA

E.Fiedorek, M.Bagińska-Raczkowska, J.Kamińska
Szkolny Konkurs plastyczno – literackiego pt. „Kto może być moim autorytetem?”
Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać:
a) portret osoby będącej autorytetem – technika wykonania dowolna, format A 4,
b) napisanie opowiadania na temat: Moje spotkanie z autorytetem
c) napisanie rozprawki na temat: Czy współczesnej młodzieży są potrzebne autorytety?
Najciekawsze palmy oceniane będą w 4 kategoriach wiekowych:
I kategoria kl. O, II kategoria kl. I – III SP, III kategoria kl. IV – VI SP, IV kategoria kl. VIII - klasy gimnazjalne
Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy Poświętne.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas: 0 – VIII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.
REGULAMIN

Zapraszamy


„Dobrze Cię widzieć"
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć” uczniowie klas 1-8 otrzymali kamizelki odblaskowe. Na potrzeby kampanii powstał spot i filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Zapraszamy do obejrzenia:
https://www.dobrzeciewidziec.org/animacje
https://www.youtube.com/watch?v=VkKkCm3bzQs&list=PL0J9Vc2JV8j38VfFCxekos9TuPBETFu28
Projekt jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości i jest dla szkoły bezpłatny.
ZDJĘCIA

Z wizytą w OSP
1 marca 2019 roku, klasy: 0a i I odwiedziły w Remizie Strażackiej Pana Karola Sienkiewicza, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem, aby zadać mu kilka ważnych pytań:
1. Z jakiego materiału i z ilu części składa się mundur strażaka?
2. Czy hełm strażacki jest ciężki?
3. Jakim sprzętem dysponuje strażak?
4. Czy dobrze być strażakiem?
5. Co trzeba powiedzieć, dzwoniąc do straży, aby zgłosić zdarzenie?
Dzieci otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Mało tego, mogły wejść do wozu strażackiego. Pan Komendant uruchomił sygnały świetlne i dźwiękowe, łączył się poprzez telefon z jednostką nadrzędną, dał kalendarze strażackie. Wszystko było ciekawe!
Na pożegnanie dziewczynki wręczyły Panu ordery: "Super Strażak!" i "Strażak na medal!".
ZDJĘCIA

Jolanta Godlewska
Bożena Topczewska


Wycieczka klas I i 0 do biblioteki i domu kultury.
1 marca 2019 r. Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Dom Kultury w Poświętnem odwiedziła 41 osobowa grupa uczniów z klas I i 0 Szkoły Podstawowej w Poświętnem pod opieką pań wychowawczyń. Dzieci zwiedziły bibliotekę, salę komputerową, salę gier, salę widowiskowa, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Zapoznały się również z księgozbiorem oraz ofertą biblioteki i domu kultury. Część dzieci była w nowym obiekcie po raz pierwszy.
ZDJĘCIA

Źródło: strona Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem


Bal Przebierańców
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu - ZDJĘCIAZDJĘCIA
Sukces w konkursie "Stypendiada"
Uczniowie klasy II:
Kamila Piekutowska, Dominik Brzozowski, Krzysztof Jabłoński, Filip Topczewski, Patrycja Bujnowska Matos da Costa, Maja Dmochowska, Krzysztof Osiekowicz, Małgorzata Dębicka, Kacper Olędzki, wzięli udział w konkursie – Stypendiada Wczesnoszkolna 2018/2019. Uczestniczyli w trzech kategoriach: czytelniczej – "Abecadło", matematycznej – "Plusik" oraz plastycznej - "Plastuś". Maksymalnie można było uzyskać, w każdej z dziedzin,50 punktów.
Kamila Piekutowska zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym osiągając 45 punktów. Pozostali uczniowie zostali nagrodzeni jako uczestnicy.
GRATULUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów.
ZDJĘCIA

Elżbieta Fiedorek


Awans do finału województwa podlaskiego dziewcząt z gimnazjum i klasy VIII SP
Dziewczęta z klasy III gimnazjum wspomagane przez dwie uczennice klasy VIII SP pod kierunkiem Pana Henryka Żochowskiego rozegrały finał grupy południowej (5 powiatów) w piłce ręcznej. Zawody, które odbywają się w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego odbyły się w dniu 21.02.2019 w Bielsku Podlaskim. Jak co roku rywalizacja na tym poziomie rozgrywek jest bardzo wyrównana i przed turniejem nie można wskazać głównego faworyta. Reprezentacja naszej szkoły spotkała się z najlepszymi zespołami z Bielska Podlaskiego, Siemiatycz oraz ponownie z lokalnym przeciwnikiem z Kleosina, któremu uległa w finale powiatu białostockiego. Dziewczęta rozegrały trzy emocjonujące spotkania i trzy razy schodziły z boiska jako zwyciężczynie.
Wyniki spotkań:
Poświętne – Bielsk Podlaski 13:12
Poświętne - Kleosin 12:9
Poświętne – Siemiatycze 11:9
Nasza drużyna z pierwszego miejsca uzyskała awans do finału województwa podlaskiego i tym samym znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zespołów naszego regionu.
ZDJĘCIE

Henryk Żochowski


Wspaniały sukces dziewcząt z klas V i VI SP
Reprezentacja dziewcząt z klas piątej i szóstej w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego rozegrała dwa turnieje piłki ręcznej. Pierwszy odbył się w Kleosinie w dniu 07.02.2019r. Były to zawody o mistrzostwo powiatu białostockiego. Dziewczęta nieznacznie uległy zespołowi gospodarzy z Kleosina i wygrały dwa pozostałe mecze z drużynami Turośni Kościelnej i Supraśla. Zdobywając wicemistrzostwo powiatu białostockiego dziewczęta awansowały do finału grupy południowej (5 powiatów). Turniej o mistrzostwo grupy odbył się w Siemiatyczach w dniu 14.02.2019. Nasz zespół w rywalizacji z najlepszymi drużynami z powiatów bielskiego i siemiatyckiego ponownie zajął drugie miejsce tym samym uzyskując awans do finału województwa podlaskiego. To już trzeci finał województwa podlaskiego w jakim weźmie udział ta grupa dziewcząt. Wcześniej nasze reprezentantki wywalczyły awans do finału w piłce nożnej i do finału turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.
ZDJĘCIE

Krzysztof Warakomski


"Dzień Bezpiecznego Internetu"
Bezpieczeństwo w świecie Internetu jest bardzo istotne. Dlatego też na lekcjach informatyki czy zajęć komputerowych często przypominamy związane z tym zagadnienia. W tygodniu DBI uczniowie poszczególnych klas wykonywali różne zadania.
Klasy IV-VI oglądały filmy związane z bezpieczeństwem w sieci. Filmy pokazują w kilku krokach jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci, na co należy uważać, a czego unikać.
Uczniowie klasy IV obejrzeli film "Bądź bezpieczny w sieci", dostępny na stronie sieciaki.pl.
W klasie V odbył się pokaz filmów: "Bezpieczeństwo w sieci", "Gdzie jest Mimi?"
Uczniowie klas szóstych oglądali: "Zagrożenia jakie niosą portale internetowe", "Bądź ostrożny gdy piszesz z nieznajomym w sieci", "W Sieci".
Uczniowie w klasach siódmych przygotowali projekt o bezpiecznym Internecie w programie Scratch. Gimnazjaliści pracowali nad plakatem związanym z Dniem Bezpiecznego Internetu.
Zapraszam do oglądania prac.
- LINKI
Prace w Scratch (pobrane pliki otwierają się w programie Scratch): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,
Galeria plakatów

Jadwiga Łupińska


Być jak Ignacy
Na kolejnych zajęciach "Być jak Ignacy" poznawaliśmy postać Kazimierza Funka (https://youtu.be/G9o6ehyzQdQ). Naukowca od zdrowego odżywiania.
Wykonaliśmy eksperyment, z pomocą którego możemy wykryć witaminę C.
Zapraszam do oglądania - https://youtu.be/sDXGB1xVjRo

Wioletta Gołaszewska


"Dzień Bezpiecznego Internetu" w klasie 8
5 lutego 2019r. uczniowie klasy 8 po dyskusji na temat bezpieczeństwa w sieci zabrali się do przygotowania awatarów w programie voki (www.voki.com).
Zapraszam do oglądania filmików.
LINKI
Awatar1, Awatar2, Awatar3, Awatar4, Awatar5,

Wioletta Gołaszewska


Być jak Ignacy
Kolejne spotkania projektowe za nami. Były krzyzówki, rebusy, eksperymenty. Zapraszamy do obejrzenia.
"Projektor" - zdjęcia
"W jaki sposób napompować balon, nie używając pompki?" - film
"Głośnik bezprzewodowy" - film

Wioletta Gołaszewska


"Nasza Mała Biblioteka"
Uczniowie klasy I przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem realizują projekt „Nasz Mała Biblioteka”, którego głównym celem jest kształtowanie gustów literackich i plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych czytelników. W czasie projektu uczniowie poznają kilka wybranych książek uznanych autorów i ilustratorów, uhonorowanych nagrodami literackimi i graficznymi z Polski, Słowenii, Łotwy i Estonii. Oprócz tego każdy uczestnik programu otrzyma „Łamigłówki Literackie”, które w sposób ciekawy i niebanalny (rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne) przybliżą dzieciom fabułę książek, pomogą zaprzyjaźnić się z ich bohaterami oraz poznać kulturę krajów biorących udział w projekcie.
Wszystkie działania i relacje z wydarzeń będzie można śledzić na stronie i Facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem oraz na stronie Agencji Edytorskiej EZOP.
ZDJĘCIA
Więcej informacji na stronie GBP w Poświętnem:
LINK 1
LINK 2

Wychowawca - Bożena Topczewska


SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ
8 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, dla szkół, które zdobyły miano „Szkoły Niepodległej”.
Konkurs „Szkoła Niepodległej” trwał od 1 września 2017 do końca grudnia 2018 roku. Zgłosiło się do niego 400 szkół. Zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej” nadane zostało 215 szkołom z całego kraju. Wsród z nich znalazła się nasza - Szkoła Podstawowa im. B.Prusa w Poświętnem.
Zrealizowaliśmy wszystkie zadania z następujących obszarów:
Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej
Szlak Współtwórców Niepodległości
Szlak Żołnierzy Niepodległości
Szlak Dróg do Niepodległości
Szlak Pierwszych Dni Wolności
Naszą szkołę reprezentowała p. Wioletta Gołaszewska - koordynator projektu. Otrzymaliśmy imienny certyfikat, pamiątkową tablicę oraz zestawy książek i kalendarz.
Uroczystą Galę Szkól Niepodległej rozpoczęła historyczna konferencja. Uczestniczyli w niej: Marszałek Sejmu - Pan Marek Kuchciński i Marszałek Senatu – Pan Stanisław Karczewski, Premier Mateusz Morawiecki, Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Pani Halina Szymańska, Senator RP prof. Jan Żaryn, Poseł Sejmu RP Teresa Wargocka, Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Pan Adam Hlebowicz, historyk Zbigniew Girzyński oraz z Muzeum J.Piłsudskiego w Sulejówku Kierownik Działu Historii i Badań Naukowych hm. prof. Grzegorz Nowik - Przewodniczący ZHR.
Zapraszamy do wysłuchania przemówień - LINK
Wszyscy zaproszeni wzięli udział w otwarciu wystawy w Sejmie z okazji 100. rocznicy Sejmu Ustawodawczego (10.02.1919 r.).
ZDJĘCIA

Wioletta Gołaszewska


Wywiadówka
11 lutego 2019r. o godz. 14:00, na sali gimnastycznej odbędzie się podsumowanie I semestru.

Serdecznie zapraszamy
Dyrektor i Rada Pedagogiczna
SP w Poświętnem


Dzień Bezpiecznego Internetu
W lutym 2019 r. DBI obchodzimy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
Poznaj zasady bezpiecznego internetu

4 lutego 2019 roku rozpoczynamy 2 semestr roku szkolnego 2018/2019.
Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji.
PLAN LEKCJI
Choinka szkolna
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć
z Choinki szkolnej - LINK


FERIE ZIMOWE
Ferie zimowe to czas wypoczynku.
Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
- Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg - także tych rzadko uczęszczanych.
- Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków.
- Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
- Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.
- Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.
- Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.
- Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy.
- Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też o odblaskach!
- Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami.
- Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

Do zobaczenia 4 lutego 2019r.

Ogólnopolski konkurs geologiczny
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w XX edycji konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywającego się w 2019 roku pod hasłem „POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI”.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie - https://www.pgi.gov.pl

JASEŁKA W KOŚCIELE
W dniu 13.01.2019 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje aktorskie talenty po raz kolejny przedstawiając Jasełka w kościele. Występ przeplatany był przepięknymi tradycyjnymi kolędami i współczesnymi świątecznymi utworami w wykonaniu uczniów kl. 6a i 6b. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Adam Mościcki.

Młodzi aktorzy z kl. 5a i 6a spisali się rewelacyjnie, czego dowodem były ogromne oklaski oglądających. - ZDJĘCIA

DZIĘKUJEMY
R. Brzozowska, E. Łuba


Ferie zimowe - "Mądrzy cyfrowi"
Dom Kultury w Poświętnem i Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zapraszają na spotkania ph "FERIE ZIMOWE 2019". Szczegółowe informacje dotyczące programu, zapisów dzieci i młodzieży znajdziecie na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem - LINK
Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy


Dzień Babci i Dziadka
Kochani uczniowie w poniedziałek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia - Dzień Dziadka.
Pamiętajcie o swoich najbliższych, osobach wyjątkowych, które zawsze obdarowują swoje wnuczęta wielką troską, radą i pomocą.

24 stycznia 2019r. serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z Gminy Poświętne, na uroczystości do siedziby Domu Kultury w Poświętnem na godz. 11:00. W programie m.in. występ Grupy Teatralnej "ZAMASKĄ".
Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem.

Zapraszamy


Kolejny sukces Filipa
Filip Dębicki z klasy 5 b zajął 2. miejsce i zdobył srebrny medal w międzynarodowych zawodach w judo w wadze +66kg, które odbyły się 13 stycznia 2019 w Garliava na Litwie. - zdjęcie

Gratulacje


CHOINKA
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przed feriami zimowymi rodzinnej imprezy zwanej Choinką. Dlatego 17.01.2019r. (w czwartek) zaplanowano dzień bez zajęć edukacyjnych. Od godziny 11:00 do 15:00 uczniowie klas 0-III bawią się wspólnie z rodzicami.
(Uwaga! Kto nie ma czym przyjechać zgłasza do wychowawcy.)
Poczęstunek dla uczniów i rodziców od godz.12:00 do godz. 13:00.
Około godz. 13:30 odwiedzi nas gość specjalny - Święty Mikołaj.

Uczniowie klas IV-VIII SP i klasy gimnazjalne bawią się od godz. 16:00 do godz. 20:00.
Pamiętajcie o:
- zmianie obuwia w szatni na terenie gimnazjum,
- zamknięciu szkoły od godziny 17:00,
- poczęstunku w godz. 17:00-18:00
-kursowaniu gimbusa i busa według nowego rozkładu (klasy 0-3, klasy 4-8_3gim).

Zapraszamy


V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”
Dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych odpowiedzą na pięć pytań otwartych i dziesięć zamkniętych na temat selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Konkurs odbędzie się w terminie od 15-go stycznia do 30-tego marca 2019. Jak co roku mamy dla uczestników ciekawe gry edukacyjne. Odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów - Liga Elektrorecyklingu. Ekozespoły będą także wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach! Wezmą udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”.
Konkurs jest bezpłatny, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.chlorofil.com.pl

Wycieczka do OPERY
W piękny zmowy dzień, 10 stycznia uczestniczyliśmy w wycieczce do Opery w Białymstoku. Piękny dzień, a bajka muzyczna w operze przepiękna. Obejrzeliśmy uwspółcześnioną historię brzydkiego kaczątka, odrzuconego przez mieszkańców zagrody, zmagającego się z samotnością, szukającego ciepła i dobroci. Po wielu perypetiach kaczorek - łabędź znalazł to czego szukał, bo jak mówił " najważniejsze jest to, co każdy z nas ma w sercu". Polecamy bajkę "Brzydki Kaczorek" dla wszystkich, dużych i małych, na prawdę warto. - ZDJĘCIE
https://www.oifp.eu/repertuar/brzydki-kaczorek/

Klasa I i 0a


Spotkanie na temat rekrutacji i promocji szkół powiatowych w Łapach
W poniedziałek, 7.01.2019 r., w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbyło się spotkanie dotyczące rekrutacji w roku szkolnym 2018/2019 do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych w Łapach prowadzonych przez Powiat Białostocki. Uczestniczyła w nim wicedyrektor szkoły - p. W. Gołaszewska. - Relacja ze spotkania

Zapraszamy uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum oraz ich rodziców do odwiedzenia stron internetowych szkół:
Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach - https://www.fajnaszkola.net
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach - http://lo-lapy.superszkolna.pl/
Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach - http://www.ckplapy.pl


Konkurs wojewódzki - "112 ratuje życie"
Wojewoda Podlaski zaprasza uczniów do udziału w konkursie "112 ratuje życie".
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego oraz propagowanie ich właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1) PLAKAT (praca plastyczna) wykonany indywidualnie przez uczniów klas I-IV szkół podstawowych. - regulamin
2) KRÓTKA INSCENIZACJA (przedstawienie, scenka, pokaz) wykonana przez uczniów klas V-VIII szkół podstawowych (zespół 4-8 uczniów).- regulamin

Zapraszamy"Scenariusze lekcji"
Uczniowie klasy I realizują projekt pt. „Przyroda z klasą 1-3”, który został opracowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Do realizacji projektu uczniowie otrzymali analogowy zestaw edukacyjny „Czy wiesz, jak żyje jeż?”, który powstał w oparciu o motywy teatru Kamishibai.
Wstępem do poszczególnych zajęć jest historia jeża o imieniu Zoja, która wprowadza uczniów w życie zwierząt w kolejnych porach roku. Uczniowie mają już kolejny etap projektu za sobą. Tym razem dowiedzieli się gdzie mieszkają jeże i jak im możemy pomóc przetrwać zimę. Dziewczynki wykonały domek dla jeża, który stoi w kąciku przyrody. Poza tym uczniowie uczyli się wiersza H. Zdzitowieckiej „Jeż” oraz wykonali jeże z masy solnej. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci poznają podstawowe gatunki roślin i zwierząt, dowiedzą się, jak chronić przyrodę i segregować śmieci. - ZDJĘCIA

Wychowawca: Bożena Topczewska


Zgodnie z rozporządzeniem MEN zimowa przerwa świąteczna
potrwa od 23 grudnia 2018r do 31 stycznia 2019r.
Do szkoły wracamy 2 stycznia 2019r.

Jasełka w Domu Kultury w Poświętnem
20 grudnia 2018 roku w Domu Kultury w Poświętnem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem przedstawili bożonarodzeniową część artystyczną.
Pan Wójt Witold Łapiński w imieniu swoim, Rady Gminy i pracowników Urzędu Gminy w Poświętnem, na ręce p. Dyrektor Bożeny Brzozowskiej złożył serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz podziękował za piękne Jasełka uczniom i nauczycielom - p. Renacie Brzozowskiej, p. Danucie Kamieńskiej i p. Ewie Łubie, pod których okiem młodzi artyści przygotowali się.

Konkurs kalendarzowy PSP
Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży.
1. INDYWIDUALNY KONKURS INTERNETOWY.
Dla tych, którzy lubią szperać w internecie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-5, do którego można zaangażować rodziców lub opiekunów. Ten konkurs będzie aktywny w marcu, tak więc macie jeszcze chwilę!
2. KLASOWY KONKURS NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ.
To konkurs, w którym weźmie udział cała klasa (4-8 oraz gimnazja), to świetny pomysł na zaangażowanie poprzez zabawę wszystkich uczniów oraz nauczyciela. W napisaniu scenariusza gry terenowej liczą się wszystkie pomysły i głosy, to praca w zespole oraz możliwość przetestowania gry, którą stworzycie.
3. INDYWIDUALNY KONKURS PLASTYCZNY – PROJEKT KARTKI
KARTKA BOŻONARODZENIOWA lub WIELKANOCNA pt. „Kartka od strażaków”. Jesteś uczniem klas 1-6, lubisz rysować, szkicować, masz zdolności plastyczne? – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Stwórz kartkę okolicznościową, którą chciałbyś dostać od strażaka. Jakie elementy na niej powinny się znaleźć, postawisz na klasykę i minimalizm, czy bogactwo szczegółów?
4. KLASOWY KONKURS NA SPOT FILMOWY
„Pożar w szkole – znam zasady bezpiecznej ewakuacji”. To drugi z konkursów dla całej klasy (4-8 oraz gimnazja). Możecie poczuć się aktorami, scenarzystami, operatorami „kamer”, a może ktoś z Was stworzy własną muzykę. Praca w zespole przy tym przedsięwzięciu pozwoli Wam poznać swoje zdolności i predyspozycje, a przy okazji będzie materiałem który poruszy kwestie bezpieczeństwa w Waszej szkole.
Link do strony konkursowej

ZAPRASZAMY


Życzenia świąteczne
Świąt beztroskich i radosnych, trochę śniegu, trochę mrozu, pełnego prezentów Mikołaja powozu. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich.

Jasełka w SP w Poświętnem
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. 14 grudnia 2018 roku uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne - aktorskie i wokalne. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Po raz kolejny przeżyliśmy historię narodzin Jezusa Chrystusa.
Na uroczyste spotkanie w szkole przybyli rodzice, przedstawiciele gminy: Pan Wójt - Witold Łapiński, Pani Skarbnik - Anna Zawadzka, Pani Kierownik GOPS w Poświętnem - Alicja Kamińska, Pan Przewodniczący Rady Gminy - Wiesław Gołębiewski, Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem - Wiesława Grabowska.
Punktem kulminacyjnym były prezenty ufundowane przez Urząd Gminy w Poświętnem i nagrody za udział w konkursach. Dziękujemy

ZDJĘCIA


Spotkanie koła naukowego
Na dzisiejszym kole młodych naukowców poznaliśmy sylwetkę Mariana Rejewskiego, polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy, maszyny szyfrującej.
Uczestnicy poznali techniki szyfrowania. Pracowali z alfabetem Morse'a, Braille'a, szyfrem ułamkowym, szyfrem tabliczki mnożenia, itp. - ZDJĘCIA

Wioletta Gołaszewska


Mikołajki w 0b
6 grudnia do najmłodszych dzieci z naszej szkoły zawitał Mikołaj. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na jego wizytę. Przygotowały wiersze i piosenki, aby sprawić radość gościowi i wspólnie zatańczyć. Dzieci były zachwycone drobnymi upominkami, które rozdał im Mikołaj.
Poza tym dzieci z klasy 0b „napisały” rysunkowe listy do Mikołaja i przekazały je panu listonoszowi. - ZDJĘCIA

Wych. kl. 0b M. Bagińska- Raczkowska


ZAPROSZENIE NA HAPPENING
16 grudnia 2018r.(niedziela) o godz. 13 w Domu Kultury w Poświętnem odbędzie się HAPPENING podsumowujący projekt "BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem i na plakacie - LINK

Zapraszamy


Mikołajkowa wycieczka
Uczniowie klasy I i 0a Mikołajki spędzili na wycieczce w Białymstoku. Najpierw odbyły się warsztaty w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego pt. ”Oblicze patriotyzmu”. Następnie uczniowie obejrzeli baśń „Królewna Śnieżka” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Po spektaklu mieli możliwość spotkania się z aktorami, w czasie którego poznali tajniki zawodu aktora, inspicjenta, kostiumologa i dźwiękowca. Dalsza część wycieczki odbyła się na Rynku Kościuszki. Uczniowie zapalili znicze przy pomniku Józefa Piłsudskiego, obejrzeli wystawę plakatów i poznali ciekawostki z życia marszałka. Był też czas na zdjęcie przy choince miejskiej i słodką niespodziankę od Mikołaja oraz pana kierowcy. - ZDJĘCIA

Wychowawcy:
Bożena Topczewska, Jolanta GodlewskaZ dniem 10 grudnia 2018 roku w klasach 4-8 i 3 gimnazjum
następuje zmiana w planie lekcji - LINK

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. ...
Załączniki:
1. List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji pdf
2. Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w wersji pdf

Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej


Młodzi naukowcy
6 grudnia odbyło się kolejne spotkanie grupy młodych naukowców. Tym razem młodzi pasjonaci nauki podjęli się wyzwania, polegającego na zbadaniu czasu poruszającego się w rurce pęcherzyka powietrza.
ZDJĘCIA

Wioletta Gołaszewska


Kolejny sukces Filipa
Kolejne ZŁOTO naszego kolegi z klasy 5 B. Tym razem w XIV Białołęckim Turnieju Judo Memoriał Grzegorza Malika 2018 w Warszawie w kategorii wagowej +55 zajął 1 miejsce.

GRATULACJE!


Mikołajki w 0c
6 grudnia do grupy 0c przybył Mikołaj. Radości nie było końca. Niektóre dzieci bały się go, a inne nie. Za to, że były grzeczne, dostały prezenty.
Dziękujemy Ci Mikołaju. - ZDJĘCIA

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „BOHATEROWIE SĄ WŚRÓD NAS”
Zadaniem konkursu jest przedstawienie bohatera - uczestnika ważnego wydarzenia w historii 100-letniej Niepodległości Polski. Wywiad z bohaterem, wysłuchanie opowieści, bądź napisanie o nim na podstawie rodzinnych wspomnień, znalezionych pamiętników itd.
Potwierdzenie udziału w konkursie - do 31.01.2019 r.,
REGULAMIN

Serdecznie zapraszam
Wioletta Gołaszewska


WYWIADÓWKA
6 grudnia 2018 roku o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy


"Być jak Ignacy"
„Być Jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli i uczniów klas I–III oraz IV–VI szkół podstawowych.
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do trzeciej edycji programu. Pani Wioletta Gołaszewska założyła koło naukowe i w jego ramach uczniowie będą realizowali zadania pod hasłem „Zostań bohaterem nauki!”.
Mamy już pierwszych chętnych. Super drużyna. - ZDJĘCIA

Serdecznie zapraszamy


Czytać zawsze warto…
Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursie czytelniczym o zasięgu wojewódzkim „Czy znasz twórczość…" w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich zostali nagrodzeni. Przemysław Kiełsa z klasy 6b zajął III miejsce, Krystian Piekutowski z klasy 4a i Weronika Jabłońska z klasy 3a gimnazjum otrzymali wyróżnienia. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Krystyna Adamek


Warszawa już świątecznie…
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Ewolucji ze szczególnym uwzględnieniem wystawy „Ewolucja na lądach”, a w Muzeum Narodowym uczestniczyliśmy w zajęciach pod tytułem „Tajemnice Świat Bożego Narodzenia”. Największą atrakcją wyjazdu była Fabryka Bombek. Tutaj zobaczyliśmy w jaki sposób powstają szklane świąteczne ozdoby, jak nadaje się im blask i w jaki sposób zdobi. Każdy uczestnik wycieczki mógł wykonać bombkę- czyli ozdobić ją według własnego pomysłu. To zadanie sprawiło nam wiele radości i frajdy. Powstały przepiękne i oryginalne zabawki choinkowe, które zapewne ozdobią nasze domowe choinki i będą przypominały o tym wyjeździe do stolicy.
Na wycieczkę pojechaliśmy z firmą Biacomex i dziękujemy pani Katarzynie Zakrzewskiej za sprawną organizację i miłe wrażenia.

Krystyna Adamek, Danuta Kamieńska,
Anna Jarocka, Ewa Łuba


Bezpiecznie na wsi
27 listopada 2018 r. odbyły się zajęcia edukacyjne z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy. Celem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz kształtowanie wiedzy o ochronie pracy w rolnictwie.
5 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum napisali test z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi. Najlepszym wręczono nagrody. Wśród nich znależli się: Emilia Kwiatkowska, Konrad Zapisek i Sylwia Kurzyna. Gratulujemy.

ZDJĘCIA


KONKURS
Zapraszamy uczniów klas 4-8 i 3 gim. do udziału w konkursie „Bezpieczeństwo i edukacja – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Tematem pracy jest wykonanie PLAKATU i LOGO do Projektu „Bezpieczeństwo i edukacja – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”.
PLAKAT
REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA I ZGODA RODZICÓW
Informacja na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem

Bądź bezpieczny w sieci
Bezpieczeństwo w sieci to sprawa bardzo ważna. Słyszymy o namierzaniu kogoś przez Internet, o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości, o nieodpowiednich zdjęciach pojawiających się w Internecie.
Chrońmy swoje dane, pamiętajmy o prawie autorskim.
PLAKAT - PRAWO AUTORSKIE
DEKALOG MŁODEGO INTERNAUTY


"Kierunek: PATRIOTYZM"
Dnia 26 listopada 2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu projektu patriotycznego pn. „Kierunek: PATRIOTYZM” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem, które odbyło się w sali Domu Kultury w Poświętnem. Projekt trwał od marca br. i obejmował szereg działań o tematyce patriotycznej: zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne, warsztaty. Również i tego dnia, po części oficjalnej, uczniowie uczestniczyli w warsztacie patriotycznym. Każdy otrzymał Dyplom Małego Patrioty oraz drobny upominek. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny ph. „Collage patriotyczny”.
Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie GBP w Poświętnem: http://gbpposwietne.vipserv.org/index.php?option=com_content&task=view&id=565&Itemid=113

Magdalena Kućmierowska,
Wiesław Gołębiewski


Realizacja projektu "Umiem pływać"
Uczniowie klasy I i III w okresie od 14 września do 23 listopada 2018r. uczestniczyli w zajęciach na basenie, które były realizowane w ramach projektu powszechnej nauki pływania pt. „Umiem pływać”. Zajęcia odbywały się na basenie w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników zdobywali kolejne umiejętności pływania oraz podnosili i rozwijali sprawność fizyczną. Była to też wspaniała zabawa i zachęta do systematycznego uprawiania sportu oraz miło spędzony czas. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z niecierpliwością czekały na kolejny wyjazd. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów sprawowali wychowawcy oraz pomagali rodzice.

Wychowawcy:
Bożena Topczewska, Jolanta Kamińska


Wycieczka grupy 0c
Grupa 3- 4 latków, w dniu 30.11.2018r. pojechały do Białegostoku, w ramach projektu : „Podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w oddziałach wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem oraz wzrost kompetencji nauczycieli wychowania przedszkolnego” do Muzeum Wojska Polskiego. Celem wycieczki było: Zwiedzanie i zapoznanie się z ewolucją umundurowania i wyposażenia Wojska Polskiego oraz udział w bloku tematycznym: Pierwsze kroki w muzeum, tematem zajęć warsztatowych było „Król i jego królestwo”. - ZDJĘCIA

Wychowawczyni


Niepodległość
Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyń: J. Kamińskiej i E. Fiedorek od IX do XI 2018 roku realizowali projekt „Leć Orle Biały”. Poznali fakty z historii naszego kraju. Zwiedzili miejsca pamięci w naszej gminie oraz Krasowo Częstkach. Uczestniczyli w warsztatach w Ratuszu w Białymstoku, na których wykonali kokardy narodowe. W Domu Kultury w Poświętnem pani K.Pietryńczak przybliżyła postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie wykonali kotyliony. W czasie trwania projektu dzieci wykonały wiele prac plastycznych tematycznie związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zwieńczeniem projektu było czynne uczestnictwo w uroczystym apelu szkolnym.
ZDJĘCIA

WychowawczynieKonkurs rodzinny
Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem ogłasza rodzinny konkurs ph. „Ozdoba Choinkowa”.
Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Poświętne. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
a) klasa 0- III sp.,
b) klasa IV-VI sp.,
c) klasa VII - VIII sp. i III gimnazjum,
d) dziecko z osobą dorosłą /praca wspólna/,
e) osoba dorosła.
Prace oznaczone czytelną metryczką (imię, nazwisko, nazwa szkoły, oraz dane niezbędne do kontaktu (adres, i/lub numer telefonu, i/lub adres e-mail) wraz z oświadczeniem należy dostarczyć na adres: Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem, Poświętne 21A, 18-112 Poświętne w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 grudnia 2018 r.. - SZCZEGÓŁY KONKURSU

Zapraszamy


"Złoty chłopak z 5b"
Filip Dębicki z klasy 5 B zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal w międzynarodowych zawodach judo w wadze +55 organizowanych przez Jagiellonia Judo Club. - zdjęcie

Gratulacje


Na „Gałązce rozmarynu”
20 listopada klasy III gimnazjalne obejrzały w Białymstoku w Teatrze Dramatycznym im. Al. Węgierki sztukę „Gałązka rozmarynu” w reżyserii Rafała Matusza. "Gałązka rozmarynu" to najnowsze przedstawienie białostockiego teatru powstałe z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Doskonale wpisało się też w szkolne obchody 100- lecia Niepodległości.
Przedstawienie obejrzane przez trzecioklasistów miało otworzyć w klasach dyskusję na temat patriotyzmu. Czym on dziś jest? Jaką stanowi wartość? Czym jest niepodległość? Jak te wartości budują tożsamość, integralność i wspólnotę? Twórcy spektaklu wspaniale zachęcali widzów do zastanowienia się nad tymi ważnymi i kluczowymi zagadnieniami dla współczesnego Polaka, obywatela, uczestnika życia społecznego i członka wspólnoty.
Uczniowie klas III z przyjemnością i zaangażowaniem obejrzeli sztukę, a piosenki, także tę o rozwijającym się rozmarynie śpiewali razem z aktorami.

Marta Jaworska


Wycieczka edukacyjna
15 listopada najstarsze klasy z naszej szkoły pojechały na wycieczkę do stolicy.
Była to niezwykła wyprawa.
Część pierwsza to wizyta w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Uczniowie uczestniczyli w III edycji projektu PLAN FILMOWY ze scenografią z filmu „7 uczuć„ oraz edukacyjnego cyklu filmowego „Historia w ożywionych obrazach”. PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców (Uczniowie poznali zawody związane z filmem) i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja ścieżki zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Przestrzeń PLANU FILMOWEGO wyposażona została w nowoczesne multimedia. Zwiedzający mogli zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - korytarz szkolny i klasę, prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł przenieść się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć. Następnie uczniowie odwiedzili pracownię kostiumografa. powstawaniu kostiumów. Zwiedzający mogli sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy historyczne.
Cześć druga to zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywne muzeum upamiętnia wydarzenie, które zmieniło oblicze stolicy – Powstanie Warszawskie 1944 roku. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej. Uczniowie mogli posłuchać opowieści powstańców, zobaczyć, jak się czuli przemieszczający się kanałami żołnierze i obejrzeć z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę na filmie „Miasto Ruin”. Z zainteresowaniem oglądali zgromadzone w muzeum eksponaty, które wcześniej widzieli w podręczniku do języka polskiego. Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego miała wprowadzić uczniów w czas wojennej grozy i przygotować do lepszego zrozumienia lektur.

Marta JaworskaPuzzle patriotyczne
Dnia 9 listopada 2018 r., w ramach szkolnych obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się konkurs układania puzzli patriotycznych ph. „OBRAZY PATRIOTYCZNE PUZZLE”. Organizatorem i pomysłodawcą zawodów był Szkolny Samorząd Uczniowski. W rozgrywkach wzięły udział klasy IV-VIII SP oraz III Gimnazjum. Każdą z klas reprezentowało kilkoro wytypowanych uczestników, których gorąco dopingowali pozostali uczniowie. Zadaniem konkursowym było ułożenie puzzli przedstawiających znane obrazy o tematyce patriotycznej. Dodatkowo, liczył się czas wykonania zadania. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju wykazały się ponadprzeciętną koncentracją, koordynacją, spostrzegawczością, sprytem i zwinnością. Podczas konkursu panowało skupienie i pełna mobilizacja uczestników. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o wygranej decydowały sekundy! Trójka najbardziej wytrwałych i najszybszych drużyn zajęła czołowe miejsca:
I miejsce: klasa IV a SP, II miejsce: klasa IV b SP, III miejsce: klasa 7 b SP.
Zwycięzcy odebrali z rąk Pani Dyrektor Bożeny Brzozowskiej dyplomy oraz słodkie upominki.
Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, byliście świetni! - ZDJĘCIA

Samorząd Uczniowski


X GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
„Kwiaty polskie„ pod takim hasłem odbył się po raz 10 Gminny Konkurs Recytatorski. Uczniowie z klas 4-8 i trzecich gimnazjum recytowali wiersze najbardziej znanych polskich poetów: Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Danuty Wawiłow. W konkursie zaprezentowało się 42 uczniów naszej szkoły. Nagrody, które wręczone zostały na uroczystości z okazji Święta Niepodległości, ufundował Urząd Gminy w Poświętnem.
Oto nagrodzeni:
I miejsce - Filip Dębicki kl.5b, Oliwia Łapińska kl.7a, Julia Dąbrowska kl.8
II miejsce - Anna Brzozowska kl.5a, Krzysztof Ożarowski kl.4a, Malwina Roszkowska kl.7a, Gabriela Ostrowska kl.7a, Urszula Pasternak kl.3b gimnazjum
III miejsce - Karolina Jaworska kl.5a, Natalia Budzisz kl.5a, Martyna Baranowska kl.7b, Kinga Dworakowska kl.6a, Emilia Kwiatkowska kl.3a gimnazjum, Julia Papińska kl.3a gimnazjum
wyróżnienia - Kamil Krasowski kl.8, Paulina Krasowska kl.7a, Patrycja Borecka kl.6a, Agata Porowska kl.5a, Wiktoria Demianiuk kl.5b.
Gratulujemy
ZDJĘCIA

Krystyna AdamekQuiz historyczny
W dniu 9 listopada 208 r. w ramach całodziennych obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbył się w SP w Poświętnem quiz historyczny. Wzięli w nim udział reprezentanci klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas młodszych (IV-VI SP) oraz klas starszych (VII-VIII i III Gimnazjum). Uczniowie musieli się wcześniejszej przygotować do konkursu, a wymagana tematyka dotyczyła: pojęcia patriotyzmy, symboli narodowych, małej i dużej ojczyzny oraz regionów Polski (klasy młodsze) oraz historii Polski w latach 1918-1921 w klasach starszych. Konkurs odbywał się na sali gimnastycznej. W kategorii klas młodszych wygrała klasa VIB przed VA i IVB. W kategorii klas starszych wygrała klasa 7 a przed IIIA i IIIB. Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski. - ZDJĘCIA

Piotr Sobieszczak


11 listopada - uroczysty apel
Kulminacyjną częścią całodziennych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w SP w Poświętnem był apel. Poprzedzony został wspólnym odśpiewaniem Hymnu o godzinie 11.11. W apelu nie zabrakło wątków historycznych z okresu niewoli. Integralną częścią były cztery scenki nawiązujące do najważniejszych wydarzeń z historii Polski tego okresu. Pierwsza scenka przedstawiała przegląd wojsk Legionów Polskich we Włoszech, następna dotyczyła nocy listopadowej z 29 listopada 1830 r., dalej była scenka przedstawiająca epizod powstańczy z 1863 r., na końcu zaś dwóch uczniów odegrało scenę wagonie kolejowych, którym podróżowali do Warszawy Józef Piłsudski i Kazimierz Sosnkowski. Apel uświetniły dodatkowo śpiewy dzieci z różnych klas, zaś po każdej scence wychodzili uczniowie klasy V i wypowiadali nazwy bitew, które miały miejsce w tym czasie. Po ostatniej IV scence zamiast bitew, uczniowie wymienili nazwy krain geograficznych Polski, które zostały odzyskane po 123 latach niewoli. - ZDJĘCIA

Piotr SobieszczakCzytamy, bo … lubimy
Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie czytelniczym Podlaskie Spotkania z Pisarzami. To już 9 edycja. W ramach projektu uczniowie czytali wybrane książki zaproszonych pisarzy, w tym roku byli to min. pani Barbara Mikulska i pan Wojciech Letki.
Wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką, które odbyło się w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, gdzie mogli dowiedzieć się ciekawych informacji o inspiracjach twórczych pani Barbary Mikulskiej, jednocześnie przygotowywali się do konkursu czytelniczego „Czy znasz twórczość…?”. Etap szkolny odbył się 25 października 2018r i uczestniczyło w nim 25 uczniów a następnie odbył się etap międzyszkolny, w którym naszą szkołę reprezentowało 6 osób, czyli Weronika Jabłońska z klasy3a g, Julia Dąbrowska i Julia Adamek z klasy 8, Krystian Piekutowski z klasy 4a, Patrycja Roszkowska z klasy 6a oraz Przemek Kiełsa z klasy 6b.

Krystyna Adamek


Konkurs Pieśni Patriotycznych
Dnia 9.11.2018 w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznych, w którym wzięły udział wszystkie klasy Szkoły Podstawowej. Uczniowie śpiewali głównie pieśni legionowe. Konkurs stał na wysokim poziomie i jury w składzie: Pan Radny Stanisław Brzozowski, Pani Marzanna Chwaszczewska i Pan Wiesław Gołębiewski, miało spory orzech do zgryzienia. Po ostatecznych ustaleniach I miejsce zajęła klasa VIa, II miejsce klasa Va i III miejsce zajęła klasa IVb. Bezkonkurencyjna w kategorii uczniów z gimnazjum była Wiktoria Kozłowska, która zdobyła Grand Prix konkursu. Nagrodami były darmowe wejściówki do kina. - ZDJĘCIA

Adam MościckiApel Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych
Szanowni Państwo, w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu.

Konkurs wiedzy ogólnej ‘100 na 100’
9 listopada 2018 uczniowie klas IV- VIII SP i III gimnazjum uczestniczyli w konkursie wiedzy ogólnej ‘100 na 100’. Konkurs przeprowadzony został przez samorząd uczniowski. Każda klasa wytypowała swojego przedstawiciela, który odpowiadał na pytania z różnych dziedzin. Uczniowie odpowiadali w pozycji stojącej, gdy udzielali niepoprawnych odpowiedzi musieli usiąść na stojącym za nimi krześle i odpadali z gry. Po długiej, wyrównanej i zażartej walce, zwycięzcami zostali: Piotr Porowski kl. VIA (I m-ce), Krystian Piekutowski kl IVA (II m-ce) i Kryspin Gołębiewski IIIA gimnazjum (III m-ce).
Do zobaczenia za rok!!!
- ZDJĘCIA

Wiesław GołębiewskiKonkurs informatyczny - 15.11.2018r.
Za nami Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018 - kategoria Benjamin – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.
Tegoroczna edycja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - PLAKAT
Czekamy na wyniki https://www.bobr.edu.pl/

Wioletta Gołaszewska


Rocznica Odzyskania Niepodległości
Dnia 9 listopada 2018r. również i dzieci z klas 0-III uroczyście świętowały obchody 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Najpierw obejrzały prezentację „Niepodległa”, następnie każda z klas prezentowała piosenkę lub wiersze o tematyce patriotycznej m.in. „ Katechizm małego Polaka”, legenda o powstaniu państwa polskiego, piosenka „Przybyli ułani” czy też „Nie pamiętasz, bo nie mogłeś”. Po prezentacji ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego dla klas zerowych pt. „Polska Moja Ojczyzna”. Zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone nagrody.
ZDJĘCIA

WychowawczynieKonferencja profilaktyczna
W dniu 19 listopada 2018 roku w Domu Kultury w Poświętnem odbędzie się konferencja profilaktyczna dla nauczycieli, rodziców i opiekunów z zakresu zagrożeń wynikających z cyberzagrożeń i hejtu w sieci.
Zapraszamy
PROGRAM SPOTKANIA - LINK

Akcja charytatywna
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej dla dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii w Białymstoku.
Prosimy o przynoszenie nowych rzeczy:
- artykułów szkolnych (np: kredek, farb, bloków, wycinanek itp.),
- książek,
- maskotek,
- gier planszowych.
Wszystkie rzeczy przynosimy do gabinetu Pani Ewy Łuby.
ZBIÓRKA TRWA OD 14 LISTOPADA DO 14 GRUDNIA 2018R.

SAMORZĄD UCZNIOWSKIObchody 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
Już od godzin porannych 9 listopada 2018r. rozpoczęliśmy obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wszyscy uczniowie klas 4-8 i 3 gim oglądali film "A jednak Polska. 1918-1921" oraz archiwalny film przedwojenny o Marszałku Piłsudskim. Następnie odbył się turniej "100 pytań na 100-lecie Niepodległości Polski". Podczas gdy uczniowie klas starszych podjęli zmagania z układaniem puzzli na czas i QUIZ-em Historycznym, nasi najmłodsi uczniowie wystąpili przed publicznością recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne.
O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna, zaproszeni goście, rodzice naszych uczniów i mieszkańcy gminy rozpoczęli główną uroczystość odśpiewaniem HYMNU PAŃSTWOWEGO. Po apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Pan Wójt Witold Łapiński i Pani kierownik GOPS-u -Alicja Kamińska, wręczyli nagrody za konkurs recytatorski. Na zakończenie dnia został przeprowadzony Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Dodatkowy dzień wolny
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
Warsztaty w Domu Kultury
5 listopada uczniowie klasy II i III naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Warsztaty odbyły się w Domu Kultury w Poświętnem prowadziła je pani Katarzyna Pietryńczak. Przeczytała dzieciom ciekawą książkę pt.-Mój pan mówi do mnie Pies- mówiącej o psie Marszałka Józefa Piłsudskiego. W dalszej części zajęć uczniowie wykonali kotyliony, które zostaną wykorzystane podczas apelu związanego z 100- ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
ZDJĘCIA

„Ekipa Chrumasa” zachęca dzieci do jedzenia owoców i warzyw
Chrumas – energiczny fan sportu, powolny maruda Uchol i wzorowa uczennica Meee to główni bohaterowie najnowszego serialu animowanego. Film jest kluczowym elementem kampanii promującej program „Owoce i warzywa w szkole”. W zabawny sposób pokazuje obecność programu w życiu szkoły i zachęca dzieci oraz ich rodziców do zdrowego odżywiania.
Odcinek 1 - "Słodkie złego początki"
Odcinek 2 - "Zombie atakują"
Odcinek 3 - "Podaj... gruszkę!"
Odcinek 4 - "Kilka słów do mikrofonu"
Odcinek 5 - "Podróż w czasie"


Zajęcia taneczne
Zajęcia taneczne „Samorealizacja poprzez taniec” - z dnia 02.11.2018 r. zostały przeniesione na WTOREK - 6 LISTOPADA 2018 r.,godzina 15:45 (jedna grupa)

Szlak Żołnierzy Niepodległości
Miejsce pamięci, to coś więcej niż pomnik czy obelisk. To grób lub cmentarz wojenny; nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec, inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla naszego dziedzictwa; w szczególności tablica pamiątkowa.
O wielu z nich wiedzą tylko najbliżsi mieszkańcy lub grono pasjonatów. A przecież każde z miejsc wiąże się z jakimś wydarzeniem lub postacią. Stwórzcie galerię zdjęć związanych z takimi miejscami, wybierając myśl przewodnią łączącą fotografie. Opatrzcie je ciekawymi opisami.
Na zdjęcia z opisami czekamy do 13 listopada.

Wioletta Gołaszewska


Wyjazd klas siódmych
31 października 2018r. uczniowie klasy 7a i 7b udali się do Muzeum Podlaskiego. Głównym celem tej wizyty była wystawa "Patriotyzm w malarstwie".

Anna Jarocka, Krystyna Adamek


Wycieczka klas 3 gimnazjum
16 października 2018r. uczniowie klas trzecich udali się do kina w Białymstoku na film pt. "Dywizjon 303".


Integracyjny wyjazd czwartoklasistów
30 października 2018r. uczniowie klas czwartych udali się do kina w Białymstoku na film pt. "Zegar Czarnoksiężnika". To film fantasy stworzony na podstawie książki dla dzieci Johna Bellairsa "Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika". Opowiada o niezwykłych przeżyciach Lewisa Barnavelta, który trafia do posiadłości wuja, gdzie czekają go niecodzienne przygody.
Czwartoklasiści poszerzyli wiedzę z zakresu życia społecznego.

Wychowawcy klas 4:
M. Kućmierowska, W. Gołębiewski


Warsztaty kreatywnego myślenia dla młodzieży szkolnej
23 października 2018 r. w Sali Domu Kultury w Poświętnem odbyły się warsztaty „Kreatywne myślenie z książką w tle” z Miłosławą Malzahn - pisarką, wokalistką, dziennikarką radiową, filozofką oraz nauczycielką akademicką.
W spotkaniach uczestniczyła młodzież z klas siódmych Szkoły Podstawowej w Poświętnem, która zastanawiała się czym jest kreatywność, czy można się jej nauczyć, czy da się wyćwiczyć abstrakcyjne myślenie i czy książki nam w tym pomagają…?

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem


Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa!
Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie! W ramach akcji uczniowie klasy 6a oraz 8 mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazuje uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania były ciekawe nagrody.
Zajęcia w ramach projektu przeprowadzone zostały 26 i 29 października 2018 r.
Zwycięzcami konkursu zostali:
w klasie 8 - Paweł Roszkowski – 1 miejsce, Kamil Krasowski – 2 miejsce, Julia Dąbrowska – 3 miejsce.
w klasie 6 a - Patrycja Roszkowska – 1 miejsce, Błażej Łapiński – 2 miejsce, Piotr Porowski – 3 miejsce.
Zwycięzcom gratulujemy!
Szacuje się, że we wszystkich szkołach weźmie w nich udział ponad 8 tys. uczniów. Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Koordynator szkolny projektu
Danuta KamieńskaZajęcia taneczne
Zajęcia taneczne „Samorealizacja poprzez taniec” - z dnia 02.11.2018 r. zostały przeniesione na WTOREK - 6 LISTOPADA 2018 r.,godzina 15:45 (jedna grupa)

Kolejny projekt eTwinning
Rozpoczynamy realizację projektu ze szkołami z Czech i Słowacji. W tym roku szkolnym głównym tematem są wynalazki. Poznamy biografię ciekawych uczonych. Postaramy się wcielić w ich role i poszukać nowych rozwiązań. Może ktoś z uczniów zostanie kolejnym naukowcem.
Spotkania będą odbywały się w czwartki, przed lekcjami. Serdecznie zapraszam.

Wioletta GołaszewskaNasza mała Ojczyzna
25 października 2018 roku klasa 0a i I rozpoczęły realizację projektu „Nasza mała Ojczyzna”. Pierwsze zadania były wykonywane w Muzeum 10 Pułku Ułanów Litewskich w Pietkowie. Dzieci zwiedziły sale muzealne, dowiedziały się dlaczego istnieje muzeum poświęcone ułanom i dlaczego jest ono w Pietkowie ( czytelnikom zainteresowanym tematem polecamy : http://szwadron10pul.vipserv.org/historia-10-pul/ ), obejrzały też galerie: Konie, Szwadron 10 PUL oraz wystawę pucharów i odznaczeń. Było dużo pytań i wiele radości, gdy można było przymierzyć ekwipunek ułana i pozować do zdjęcia. Po obejrzeniu ekspozycji przedstawiciele klas postawili znicze poległym ułanom i dawnym gospodarzom wsi Pietkowo. Kolejne zadanie to udział w warsztatach patriotycznych prowadzonych przez wychowawczynie. Po przypomnieniu tekstu wiersza – katechizmu polskiego dziecka „Kto ty jesteś?” Władysława Bełzy, dzieci wykonały rysunki do poszczególnych pytań. Wszystkie prace stworzyły wspólną książkę „Nasza Ojczyzna”. Oglądano też filmiki o współczesnych ułanach – rekonstruktorach, którzy kultywują tradycje 10 PUL i mają swoją siedzibę w budynku muzeum, ich działalność rozsławia piękną historię wsi Pietkowo, są sławni w całej Polsce i poza granicami kraju. Był też czas na tradycyjne pieśni ułańskie.
Dzień w muzeum spodobał się dzieciom bardzo, więc kolejnego dnia wykonały prace plastyczne na temat odbytej wycieczki. To jeszcze nie koniec prac, w listopadzie na uczniów czekają kolejne, ciekawe zadania.
ZDJĘCIA

J.Godlewska, B.Topczewska


Ślubowanie klas pierwszych
18 października 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci ślubowały być dobrym uczniem i Polakiem, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Bożena Brzozowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały zaprezentować to, czego już się nauczyły w szkole. Był też czas na życzenia, upominki od rodziców oraz na pamiątkowe zdjęcia.
ZDJĘCIA

Wychowawca: Bożena TopczewskaMistrzostwo powiatu białostockiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt
Mecz o mistrzostwo powiatu białostockiego w piłce nożnej dziewcząt (gimnazjum, klasa VIII SP) odbył się w dniu 11.10.2018 na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej w Poświętnem. Finał rozegrały zespoły z SP w Kleosinie i SP w Poświętnem.
WYNIK:
SP Poświętne – SP Kleosin 9:1
KOLEJNOŚĆ:
1. SP Poświętne
2. SP Kleosin
Obie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez UKS Orkan Poświętne. Nasze dziewczęta awansowały do rozgrywek grupowych, które zostaną rozegrane wiosną 2019r.
ZDJĘCIA

Gratulacje


Mistrzostwa powiatu białostockiego w Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej dziewcząt
Drużyna dziewcząt z rocznika 2006, 2007 i 2008 (klasa VI i młodsze) w dniu 28.09.2018r. zdobyła mistrzostwo powiatu białostockiego w piłce nożnej dziewcząt.
Wyniki spotkań:
SP Kleosin - SP Poświętne 0 : 1
SP Poświętne - SP Wasilków 3 : 1
SP Kleosin - SP Wasilków 3 : 1
Półfinał
SP Kleosin - SP Michałowo 2 : 0
SP Poświętne - SP Zabłudów 1 : 1 ( 2 : 1 k)
Finał
SP Poświętne - SP Kleosin 2 : 0
Klasyfikacja szkół
1.SP Poświętne 45
2.SP Kleosin 39
3.SP Zabłudów 32
SP Michałowo 32
5.SP Choroszcz 27
SP Wasilków 27
Swojej szansy nie wykorzystali chłopcy, którzy 27.09.2018r. w Kleosinie przegrali wyraźnie z zespołami z Kleosina i Gródka, wygrali z zespołem z Supraśla i ostatecznie zajęli 7 miejsce w powiecie.
ZDJĘCIA

GratulacjeWycieczka kl. 2 i 3
Klasy II i III w dniu 18 października w ramach projektu - LEĆ ORLE BIAŁY uczestniczyły w warsztatach pod tytułem „PATRIOTYZM NA PŁÓTNIE". Zajęcia odbyły się w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.
Dzieci miały okazję poznać fakty historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie wykonały kokardy narodowe. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem. W drodze powrotnej do autokaru wróciły spacerując alejami parku Planty, zwiedziły piękne ogrody przy Pałacu Branickich.
ZDJĘCIA

E.Fiedorek, J.Kamińska


"Śladami walk o Ojczyznę"
27 września wyruszyliśmy na wycieczkę śladami walk o Ojczyznę w naszej gminie i okolicach. Odwiedziliśmy Krasowo-Częstki, gdzie Niemcy rozstrzelali ludzi z całej wioski -258 osób w tym ok.100 dzieci. W imieniu uczniów, wychowawczynie wpisały się do księgi gości. Następnie w Lizie Starej oddaliśmy hołd żołnierzom poległym za Ojczyznę. Kolejnym miejscem na trasie wycieczki była wieś Łukawica, gdzie na kamiennych obeliskach zostali upamiętnieni wymordowani ludzie z woj. podlaskiego. Zwieńczeniem trasy wycieczki była wizyta na Cmentarzu Parafialnym w Poświętnem, gdzie uczniowie w ciszy uczcili pamięć poległych, złożonych w grobie Nieznanego Żołnierza.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

ZDJĘCIA

Uczniowie klasy II i III z wychowawczyniamiWojewódzki Konkurs Metodyczny
20 października 2018 r. w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach odbyła się uroczysta konferencja “Środowiska edukacyjne na rzecz uczczenia rocznicy Niepodległej”. Organizatorem konferencji było Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, a współorganizatorami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Konferencja była objęta honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.
Podczas spotkania zostały ogłoszone wyniki Wojewódzkiego Konkursu Metodycznego. Wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się p. Wioletta Gołaszewska, reprezentująca naszą szkołę.
LINK

CodeWeek 2018
Od 6 do 21 października 2018 roku trwa CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To okazja by rozpocząć przygodę z programowaniem, grami logicznymi czy tworzeniem stron www.
W tym czasie uczniowie klasy 8 uczyli się zasad pracy z CSS, w godzinach porannych odbyły się spotkania przygotowujące do konkursu Bóbr. Przed nami jeszcze zajęcia z Processingu.
Zapraszam wszystkich chętnych do przygotowań konkursowych Bóbr 2018.

Wioletta Gołaszewska"Aktywna tablica"
W ramach programu z rządowego programu „Aktywna tablica” do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem zostały zakupione i zainstalowane dwa interaktywne monitory dotykowe. Wartość projektu wyniosła 17 500 zł, z czego Wojewoda Podlaski przyznał 14 000 zł dotacji na ten cel, a Gmina Poświętne wniosła wkład własny w wysokości 3 500 zł.
Nowoczesne pomoce dydaktyczne wpłyną na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, wykorzystane będą w procesie dydaktycznym.
ZDJĘCIA

Janie Pawle II - PAMIĘTAMY
16 października minęła 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji uczniowie przygotowali część artystyczną. Słowo było uzupełniane projekcją zdjęć nawiązujących w swej treści do spotkań Papieża z młodzieżą. Nie zabrakło słynnej „Barki”. Wspomnienia o Janie Pawle II stały się okazją do głębokich przemyśleń na temat obecności Papieża Polaka w naszym życiu, w naszych sercach.
ZDJĘCIA
W bibliotece szkolnej znajdziecie pozycje książkowe poświęcone Janowi Pawłowi II.
Zapraszamy i życzymy miłej lektury.


Dzień Edukacji Narodowej
12 października 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, uczniowie w sposób szczególny przygotowali część artystyczną. Z humorem dziękowali za wpajanie wiedzy czy pomoc w rozwiązywaniu problemów.
ZDJĘCIA

Dzień Edukacji Narodowej w Poświętnem
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji życzymy dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.
Wam drodzy Uczniowie, abyście w każdym Pracowniku Oświaty dostrzegali iskrę pasji i rozwijali swoje zainteresowania.


Projekt "Razem bezpiecznej"
W minionym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia taneczne, sportowe i teatralne z projektu „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Projekt dofinansowany z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” Koordynowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Poświętne realizuje zadanie 3.1 Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży. Projekt zakłada przeprowadzenie szeregu działań wychowawczych i profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej i ich rodziców, nauczycieli i opiekunów.
W projekcie są realizowane działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie negatywnych postaw, przejmowanie prawidłowych ról społecznych, wzmacnianie swojej wartości i samooceny. Założeniem projektu jest aktywizowanie całej społeczności lokalnej w tym przede wszystkim dzieci, młodzieży rodziców nauczycieli oraz opiekunów. Jednym z celów jest pokazanie młodym ludziom alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz sposobów integracji. Działania w ramach projektu skierowane są do młodych osób, które w przyszłości będą wkraczały w dorosłe życie z bogatą wiedzą o konsekwencjach negatywnych zachowań, a dla rodziców, opiekunów i nauczycieli możliwość wcześniejszego reagowania na dane zagrożenia (tj. niebezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz zagrożenia wynikające z coraz łatwiejszego dostępu do środków odurzających w tym dopalaczy).
Działania projektowe będą realizowane do końca roku 2018.
Zajęcia, które organizowane są na potrzeby projektu cieszą się dużym powodzeniem. Zostały utworzone dwie grupy taneczne i dwie grupy sportowe i jedna grupa teatralna. W środy odbywają się zajęcia sportowe -„Ćwiczymy o używkach nie myślimy” odbywają się w Szkole Podstawowej w Poświętnem. Zajęcia taneczne - „Samorealizacja przez taniec” w każdy piątek w nowym budynku Domu Kultury w Poświętnem. W sobotę zajęcia teatralne o tematyce zagrożeń używkami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem. Dzieci i młodzież są bardzo otwarte i szybko się aklimatyzują, zachwycone są zajęciami a także nowym budynkiem gdzie odbywają się zajęcia.
ZDJĘCIA - LINK do strony Urzędu Gminy

„KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ”
Pod takim hasłem obchodzimy tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W związku z tym zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki po książki do czytania oraz do udziału w konkursach :
• Plastycznym – „Zakładka – przyjaciółka książki”- zakładka powinna być dwustronna i mieć wymiary nie większe niż 25x7cm. Może być wykonana w dowolnej technice. Do pracy dołączamy metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
• Plastycznym –„ Projektuję okładkę do mojej ulubionej książki”- praca plastyczna wykonana dowolną techniką w formacie A4
Prace plastyczne i zakładkę składamy w bibliotece szkolnej do 9 listopada 2018r.
Komisja konkursowa oceni pomysłowość, estetykę i oryginalność prac. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

# W dniu 18 października 2018r. odbędzie się Dzień Głośnego Czytania –zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w tej akcji.

BibliotekarkiWybory SU
W wyniku głosowania uczniów kl. 4-8 i 3 gim, wyłoniono skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącym szkoły została Julia Dąbrowska, zastępcą Katarzyna Bolesta. Funkcję sekretarza będzie pełniła Emilia Kwiatkowska, zaś skarbnikiem został Kacper Wiśniewolski.

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
Gmina Poświętne zakwalifikowała się i otrzymała dofinansowanie na projekt pt. "BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży".
Terminy zajęć tanecznych, teatralnych i sportowych dla uczniów klas 4-8 i 3 gimnazjum - LINK-PLAKAT

1. Zajęcia sportowe – „Ćwiczymy o używkach nie myślimy” - JUDO
- I grupa - uczniowie z klas IV i V - Środa od 14:20 do 15:05
- II grupa – uczniowie z klas VI, VII, VIII i III Gimnazjum - Środa od 15:05 do 15:50
- sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Poświętnem,

2. Zajęcia taneczne - „Samorealizacja przez taniec”
PIĄTEK
- I grupa – uczniowie z klas IV i V od 14:00 do 14:45
- II grupa – uczniowie z klas VI, VII, VIII i III Gimnazjum - od 15:50 do 16:35
– zajęcia odbywają się w DOMU KULTURY W POŚWIĘTNEM

3. Warsztaty teatralne o tematyce zagrożeń używkami
- SOBOTA od 10:00 do 12:00
– zajęcia odbywają się w DOMU KULTURY W POŚWIĘTNEM

Zapraszamy
WÓJT GMINY POŚWIĘTNE WITOLD ŁAPIŃSKIUroczystości w Łukawicy
7 października 2018 r. odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 155 lat temu w Łukawicy po upadku powstania styczniowego.
Jak co roku na uroczystości był obecny poczet sztandarowy naszej szkoły.

Zapraszamy do przeczytania informacji na stronie Gminy Poświętne - LINK

Spotkanie z pisarzem
9 października 2018r. uczniowie z klas siódmych, ósmej i trzecich gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z pisarką - Barbara Mikulską w ramach projektu "Podlaskie Spotkania z Pisarzami".
ZDJĘCIA

Krystyna Adamek


Kierunek: PatriotyzmJózef Piłsudski
28 września oraz 3 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem przeprowadziła zajęcia w klasach IV.
Spotkanie prowadzone było pod hasłem „Kierunek: Patriotyzm – Józef Piłsudski – wielki patriota – symbol wolności”. Dzieci wysłuchały krótkiej notki biograficznej Józefa Piłsudskiego znajdującej się w książce „Poczet polskich patriotów dla dzieci”. Następnie otrzymały zdjęcie bohatera zajęć oraz zestaw haseł charakteryzujących tą postać. Zadaniem dzieci było dopasowanie odpowiednich określeń do Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy zajęć wycinali właściwe sformułowania i przyklejały obok zdjęcia. Praca nie stanowiła dla nich problemu, ponieważ każdy dzielnie słuchał tego kim był Józef Piłsudski i jak dużą rolę odegrał w odzyskaniu wolności dla Polski.
Na zakończenie zajęć został ogłoszony konkurs plastyczny pn. „Collage patriotyczny”.

Źródło: http://gbpposwietne.vipserv.org


Jesteśmy w gronie LAUREATÓW
8 października 2018r., w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021, realizowany był przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
W konkursie wzięło udział 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego. 10 szkół i przedszkoli otrzymało nagrody, a 20 szkół i przedszkoli wyróżnienia. Wśród nich znalazła się nasza szkoła - Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Poświętnem. Z rąk Pani Kurator Beaty Pietruszki, Pana Wojewody Bohdana Paszkowskiego i Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku Iwony Szcześniak, otrzymaliśmy pamiątkowy grawerton oraz okolicznościową pozycję książkową, w której znajdują się zdjęcia nagrodzonych działań konkursowych i śpiewnik pieśni patriotycznych.
ZDJĘCIA
Radio Białystok
TVP Białystok
Prezentacja konkursowa naszej szkoły - zapraszamy do oglądania

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanymSpotkanie z policjantem
Uczniowie z klasy 0b, II i III , jak co roku we wrześniu spotkali się z policjantem z Komisariatu w Łapach – asp. J. Babynko. Tematem spotkania było poznanie i utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu i na podwórku.
Uczniowie pod czujnym okiem funkcjonariusza, w praktyczny sposób utrwalali zasady przechodzenia przez jezdnię. Ponadto Pan policjant wytłumaczył, jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, jak poruszać się poboczem. Następnie poruszył temat zachowania się w kontaktach z nieznajomymi, w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. - ZDJĘCIA

M. Bagińska- Raczkowska,
E. Fiedorek,
J. Kamińska


Realizacja projektu edukacyjnego „Bezpieczni w szkole i w domu”
Dnia 11 września 2018r. uczniowie klasy I i 0 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dzielnicowego Janusza Babynko. Uczniowie utrwalili numery alarmowe, zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, zasady zachowania się podczas rozmowy z nieznajomą osobą oraz zasady obrony przed atakującym psem. Odbyły się także ćwiczenia praktyczne, w czasie których dzieci ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię oraz poruszanie się w zwartej kolumnie.
ZDJĘCIA

Wychowawcy: B. Topczewska, J. GodlewskaDodatkowe zajęcia pozalekcyjne
Gmina Poświętne zakwalifikowała się i otrzymała dofinansowanie na projekt pt. "BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży".
Terminy zajęć tanecznych, teatralnych i sportowych dla uczniów klas 4-8 i 3 gimnazjum - LINK-PLAKAT

1. Zajęcia sportowe – „Ćwiczymy o używkach nie myślimy” - JUDO
ŚRODA (03.10.2018 r.) od 14:25 do 15:25
- sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Poświętnem,

2. Zajęcia taneczne - „Samorealizacja przez taniec”
PIĄTEK (05.10.2018 r.) od 15:45 do 16:30
– zajęcia będą odbywały się w DOMU KULTURY W POŚWIĘTNEM

3. Warsztaty teatralne o tematyce zagrożeń używkami
- SOBOTA (06.10.2018 r.) od 10:00 do 12:00
– zajęcia będą odbywały się w DOMU KULTURY W POŚWIĘTNEM

Zapraszamy
WÓJT GMINY POŚWIĘTNE WITOLD ŁAPIŃSKI


Stypendium dla uczniów za szczególne osiągnięcia w nauce
Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej zamieszkali na terenie województwa podlaskiego, uzyskujący łącznie następujące szczególne osiągnięcia w nauce:
1) uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego w szkole podstawowej, w gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej co najmniej 5,00;
2) byli co najmniej trzykrotnie laureatem konkursu/olimpiady na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub co najmniej jednokrotnie laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.
Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2017/2018 oraz klauzulą informacyjną RODO należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 10 października 2018 r. Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2017/2018 wyniesie 4 000 zł.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania stypendiów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w zakładce Edukacja → Stypendia → Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce → 2017/2018 oraz pod numerem telefonu: (085) 66 54 536 – Departament Edukacji, Sportu i Turystyki.
Więcej na stronie internetowej Wrót Podlasia: https://wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/rusza-nabor-na-stypendia-zarzadu-wojewodztwa-podlaskiego-za-szczegolne-osiagniecia-w-nauce.html


Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
Gmina Poświętne zakwalifikowała się i otrzymała dofinansowanie na projekt pt. "BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży".
Zapisy na bezpłatne zajęcia taneczne, teatralne i sportowe dla uczniów klas 4-8 i 3 gimnazjum w Urzędzie Gminy w Poświętnem (pokój nr7).

Informacje szczegółowe na stronie Urzędu Gminy w Poświętnem - LINK

Konkurs fotograficzny
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Wasilkowie, Starostwem Powiatu Białostockiego oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w fotograficznym konkursie powiatowym „Niepodległa nasza Mała Ojczyzna – puzzle patriotyczne”.

Informacje szczegółowe znajdziecie na stronie Biblioteki Publicznej w Poświętnem - LINK


X GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
Zapraszamy uczniów z klas 4-8 i 3 gimnazjum do udziału w X Gminnym Konkursie Recytatorskim. Hasło tegorocznego Konkursu to „Kwiaty polskie”, czyli wspaniałe utwory poetyckie naszych najbardziej znanych poetów.
Szczegóły konkursu

Sprzątanie Świata
Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.
Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.
Organizujemy w naszej szkole zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych. - SZCZEGÓŁY

koordynator- D.KamieńskaPARAFIADA
15 września 2018r. odbyła się XI Parafiada Diecezji Łomżyńskiej. Parafiada w Łapach to walka w duchu rywalizacji fair play. Uczestnicy szkół podstawowych rywalizowali w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna, bieg na 400 i 200 m, siatkówka plażowa, rzut do kosza, przeciąganie liny. Gościem specjalnym tegorocznej Parafiady był Ivan Runje obrońca Jagiellonii Białystok.
FOTORELACJA

Samorząd Uczniowski
17 września 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wyniki przekażemy wkrótce.


PROJEKT W PRZEDSZKOLU
Od 2018-09-01 do 2019-06-30. W naszej szkole będzie realizowany projekt "Podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Oddziałach Wychowania Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem oraz wzrost kompetencji nauczycieli wychowania przedszkolnego”, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2018- 2019, w ramach Działania 9.1. Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego. 9.6.
Celem projektu jest podniesienie efektywności nauczania, wzrost jakości oferty edukacyjnej oraz rozszerzenie oferty zajęć dydaktycznych Oddziałów Wychowania Przedszkolnego.
Szczegóły projektu

WYWIADÓWKA
W piątek tj. 21.09.2018r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami w klasach.
W programie:
1. Zapoznanie z wymaganiami edukacyjnymi i kryteriami oceniania zachowania.
2. Przedstawienie zaplanowanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
3. Wybór trójki klasowej oraz przedstawiciela do Rady Rodziców.
4. Poinformowanie rodziców o zmianach w dokumentacji szkolnej: Statucie, Regulaminach szkoły, SZO, Programie wychowawczo-profilaktycznym, Polityce prywatności RODO, Klauzuli informacyjnej
5. Deklaracje rodziców dotyczące udziału dziecka w zajęciach i objęcie dziecka opieką medyczną.
6. Wyrażenie zgody rodzica na przetwarzanie danych osobowych w związku z realizacją celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych szkoły.
7. Przedstawienie problematyki godzin wychowawczych – zebranie propozycji rodziców.
8. Przekazanie rodzicom informacji o cyberbezpieczeństwie.
9. Przekazanie rodzicom informacji o terminach, przebiegu i możliwościach dostosowań egzaminu gimnazjalnego (klasy 3 gimnazjum) i egzaminu ósmoklasisty (klasa 8)
10. Ubezpieczenie dziecka – pisemna deklaracja rodziców.
11. Zgoda rodziców (opiekunów prawnych) na publikowanie fotografii i informacji z życia szkoły na stronach internetowych placówki zawierających wizerunek lub imię i nazwisko dziecka oraz publikacji w mediach lokalnych
12. Poinformowanie rodziców o dodatkowych dniach wolnych
13. Sprawy różne

ZapraszamyWYWIADÓWKA W KL.0A, 0B, 0C
We wtorek 18.09.2018r. zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami w 0a, 0b, 0c.

Zapraszamy


UMIEM PŁYWAĆ
Z początkiem września uczniowie klas 1 i 3 rozpoczęli naukę pływania w ramach projektu powszechnej nauki pływania. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.
Program Powszechnej Nauki Pływania "UMIEM PŁYWAĆ" finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Urząd Gminy w Poświętnem.


Nowy rok szkolny
3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.
ZDJĘCIA

Zmiany w planie lekcji
Na stronie szkoły pojawiły się zmiany w planie lekcji. Prosimy o sprawdzenie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.
Nowy plan obowiązuje od 10.09.2018r.


Rozkład zajęć w roku szkolnym 2018/2019
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 obowiązuje następujący plan lekcji:
wersja Word (kl.0-3, kl.4-6, kl.7-8,3gim),

Początek roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek 3 września 2018r.

1. Msza Święta godzina 8.00
2. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej około godziny 9.00
3. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

Dowożenie w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego
        PRZYJAZDY            ODJAZDYDowożenie w roku szkolnym 2018/2019

Przyjazd do szkoły
Odjazd ze szkoły
(poniedziałek, wtorek, środa)
Odjazdy ze szkoły (czwartek) (piątek)


Stronę tworzą uczniowie Gimnazjum w Poświętnem pod kierunkiem p. Wioletty Gołaszewskiej

PLAN LEKCJI

  

 W trakcie realizacji:

  logo_uczen.jpglogo_small.png  logo_supermemo.png

rozwoj.jpg  unia.jpg  logo-sbp.gif
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012


Zrealizowane:

bocian.gif  
energia.gif logo.gif  LOGO_az.jpg  logo_english.jpg  nutka.gif  ryby.gif