OSIĄGNIĘCIA

 


Urząd Gminy
w Poświętnem


Biblioteka Publiczna
w Poświętnem

Kuratorium Oświaty
w Białymstoku


Ministerstwo Edukacji
 Narodowej


 CEN Białystok

Strona poświęcona
HISTORII PARAFII
W POŚWIĘTNEM

Wrota Podlasia

 


OSIĄGNIĘCIA 

ROK SZKOLNY 2012/2013


W ramach projektu "Uczeń online", najlepsi uczniowie zostają nagrodzeni za pracę w ramach realizacji zajęc i kursów na platformie Supermemo.
W tym roku do wyjazdu na obóz w Węgierskiej Górce zakwalifikowali się: Bielicka Sylwia kl. 3a, Dąbrowska Monika kl.2b, Falkowska Martyna kl.2a, Falkowska Milena kl.1b, Krasowska Aleksandra kl.2b, Kryńska Patrycja kl.1a, Ożarowska Aleksandra kl. 3a, Papińska Katarzyna kl.2a, Roszkowska Anna kl.3a, Roszkowska Małgorzata kl.1b, Sadowska Magdalena kl.1a, Gołębiewski Kacper kl.3a, Mazur Aleksandra kl.2b, Ostrowska Angelika kl.1a.
- opiekun p. W. Gołaszewska
XIII edycja konkursu zbiórki surowców wtórnych pod hasłem "Wiem jak chronić środowisko"
Monika Stypułkowska kl. III a zdobyła I miejsce w powiecie białostockim w kategorii szkół gimnazjalnych
Karolina Kamińska kl. VI ucz. SP zajęła II miejsce w powiecie w kategorii szkół podstawowych klas IV - VI.
- opiekunowie: p. D. Kamieńska i p. R. Skrzypiec
Szkolny konkurs "Mistrz klawiatury"
I miejsce Wioleta Kropiewnicka kl. 6 SP i Aleksandra Krasowska kl. 2 GIM - opiekun p. W. Gołaszewska
Piłka ręczna dziewcząt ze szkoły podstawowej opiekun: p. Krzysztof Warakomski:

Adrian Piętka z kl. 2 szkoły podstawowej zdobył wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim "Grow your Treetops Wood 2013" - opiekun p. M. Gąsowska
Konkurs pt. „Śladami powstańców styczniowych 1863-1864. Białystok – powiat białostocki”. Uczennice: Monika Dąbrowska i Paulina Czaczkowska, zajęły 3 miejsce w województwie podlaskim - opiekunowie: p. W. Gołaszewska, i p. W. Kruszewska
"Zagrożenia w gospodarstwach rolnych w oczach dziecka w Gminie Poświętne" - konkurs organizowany przez KRUS
Wyniki:
Szkolny konkurs ortograficzny "O złote pióro pani dyrektor"
I miejsce zajęli: Paweł Roszkowski, Karolina Gregorczuk, Korneliusz Sowul, Aleksandra Zdrodowska, Klaudia Twarowska, Jolanta Janczewska, Martyna Falkowska.
Nagrody ufundował Urząd Gminy w Poświętnem.
TUWIM ZNANY I NIEZNANY - Gminny Konkurs Recytatorski
Jury nagrodziło 13 uczniów. Szczególną uwagę komisji konkursowej zwróciły recytacje: Moniki Twarowskiej, Gabrysi Wiśniewolskiej, Aleksandry Kamińskiej, Edyty Rajeckiej. Jolanty Janczewskiej i Anny Papińskiej.
Nagrody w konkursie ufundował Urząd Gminy w Poświętnem
CocaColaCup 2013 - chłopcy
CocaColaCup 2013 dziewczęta
- 5 miejsce w Finale Wojewódzkim w piłce nożnej turnieju Coca Cola Cup 2013:

Monika Gregorczuk kl. 3a, Monika Stypułkowska 3a, Aneta Rogowska 3b, Izabela średnicka 3b, Patrycja Kryńska 1a,
2 miejsce w powiecie białostockim w Gimnazjadzie Piłki Ręcznej Dziewcząt:
Sylwia Bielicka 3a, Joanna Dworakowska 3a, Monika Stypułkowska 3a, Marta Brzozowska 3b, Karolina Księżak 3b, Aneta Rogowska 3b, Izabela Średnicka 3b, Julita Twarowska 3b, Anita Zakrzewska 3b, Justyna Dworakowska 1b, Natalia Dworakowska 1b, Aleksandra Łapińska 1b, Weronika Gąsowska 1a, Patrycja Kryńska 1a,
Wyniki konkursu "Wrzuć kurs" edycja 5
Laureaci z Poświętnego:
Anna Roszkowska, Aleksandra Ożarowska, Aleksandra Krasowska,
Katarzyna Papińska, Aleksandra Mazur, Martyna Falkowska

-opiekun: W. Gołaszewska
Wyróżnienie uczennic z Gimnazjum w Poświętnem w Juchnowcu Kościelnym -opiekun p. K. Adamek
Grupa teatralna „Cztery pory roku” działająca przy bibliotece szkolnej zaprezentowała na Powiatowym Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych MELPOMENA 2013 przedstawienie „Wilk i 7 koźlątek współcześnie”
Wielki sukces uczniów klasy Va szkoły podstawowej
w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus w Sesji Wiosennej 2013 laureatami zostali:
Piotr Pieczur 3 miejsce,
Natalia Mazur 5 miejsce
- opiekun p. M. Mnich
Monika Borowska-Kazimiruk otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Bezpieczny w sieci - powiedz to innym" - opiekun W. Gołaszewska
Uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół w Poświętnem zajęli I miejsce w wojewódzkim konkursie "150 lat Powstania Styczniowego - ekspozycja, dokument" - opiekunowie: p. P. Sobieszczak i p. R. Skrzypiec

Uczennica klasy VI - Jolanta Janczewska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
Opiekun - p. Cz. Żochowska.
Uczeń klasy IIIa gimnazjum - Damian Gołębiewski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.
Opiekun - p. J.Poniatowicz.
Uczeń klasy IIIa gimnazjum - Kacper Gołębiewski zosta ł finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
Opiekun - p. W. Gołębiewski i p. M. Gąsowska
Otrzymaliśmy KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI za realizację projektu
"Zima, teplo, teplejsie, prihorieva alebo skumame teplo."
-opiekun: W. Gołaszewska


Wyniki konkursu "Wrzuć kurs" edycja 4
Laureatką z Poświętnego została
Anna Roszkowska - opiekun W. Gołaszewska
"Europejskie Dni Dziedzictwa 2012" - Mateusz Kusielczuk wyróżniony - szczegóły


Stronę tworzą uczniowie Gimnazjum w Poświętnem pod kierunkiem p. Wioletty Gołaszewskiej


PLAN LEKCJI

  

 



W trakcie realizacji:

  logo_uczen.jpglogo_small.png  logo_supermemo.png

rozwoj.jpg  unia.jpg  logo-sbp.gif
Dzień Bezpiecznego Internetu 2012


Zrealizowane:

bocian.gif  
energia.gif logo.gif  LOGO_az.jpg  logo_english.jpg  nutka.gif  ryby.gif